ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Цікаві надходження

Крис Макхаб "Как выжить в экстремальных условиях. Приемы и методы, которые использует спецназ "

Це посібник з виживання в екстремальних умовах, який створено на основі досвіду підрозділів спеціального призначення. Ви дізнаєтеся, як побудувати надійне укриття, розвести вогонь у будь-яких умовах, відрізнити їстівні рослини від неїстівних, розставляти пастки, полювати, добувати воду; навчитеся орієнтуватися на місцевості, правильно подавати сигнали, надавати першу медичну допомогу!

Макнаб К. Как выжить в экстремальных условиях. Приемы и методы, которые использует спецназ / К. Макнаб – Х.: Книжный Клуб "Клуб Семейного Досуга", 2015. – 320 с

Сергій Жадан "Господь симпатизує аутсайдерам"

Це 10 поетичних збірок під однією обкладинкою — найповніше на сьогодні зібрання творів українського поета. Від 1995-го до 2014-го — вірші з 10 видань, великої кількості з яких навіть не лишилося у друкованому виді та продажі. До книги увійшли твори з: «Цитатник» (1995), «Пепсі» (1998), «Балади про війну і відбудову» (2001), «Історія культури початку століття» (2003), «У.Р.С.Р.» (2004), Марадона (2007), «Ефіопія» (2009), «Лесбійки» (2009), «Вогнепальні й ножові» (2012), «Месопотамія» (2014).

Жадан С. Господь симпатизує аутсайдерам. 10 книг віршів / С. Жадан – Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 512 с.

Пирс Браун "Золотой сын"

Подібно гірським гномам з легенд, в надрах століттями працює народ, який називає себе кастою червоних. Ціною неймовірних зусиль він видобуває гелій-3, сподіваючись накопичити його достатньо, щоб одного разу покинути марсіанські нори, оточити планету оболонкою з повітря і води, створити на поверхні умови для людського існування.
І раптом з'ясовується, що Марс вже терраформовано, це зробила каста золотих потайки від видобувачів гелію, причому себе золоті вважають панами, червоним ж відвели роль рабів.

Браун П. Золотой сын / П. Браун – СПб: Азбука, 2016. – 480 с.

Орхан Памук "Новая жизнь"

Роман нобелівського лауреата Орхана Памука — книга про те, що таке радикальний підхід до читання. Криза суспільства загрожує упадництвом, спробами людини піти від реальності у світ мрій. Осман, герой роману «Нове життя», зумів знайти новий світ і нове життя, але занадто пізно...

Памук О. Новая жизнь / О. Памук – СПб: Азбука, 2015. – 288 с. – (Азбука Premium)

Джонатан Сафран Фоер "Жутко громко и запредельно близко"

Це зворушлива, глибока і щира історія, розказана дев'ятирічним хлопчиком, батько якого загинув в одній з веж-близнюків 11 вересня 2001 року.

Фоер Д. Жутко громко и запредельно близко / Д. Фоер. – М.: «Э», 2016. – 416 с.

Эльчин Сафарли "Мне тебя обещали"

«Це я. Ховатися і брехати, що це всього лише образ, смішно.
Вмістив в цю історію непростий період свого життя, коли частину мене відняло у мене. Говорити про втрату боляче. Краще про неї написати. Я спробував і сам не помітив, як виріс з неї. Нехай наші втрати будуть для нас випробуванням, але не тортурами»

Сафарли Э. Мне тебя обещали./ Э. Сафарли – М.: АСТ, 2016. – 320 с.

Жозе Сармаго "Перебои в смерти"

У країні, що залишилася неназваною, відбувається щось небачене з початку часів. Смерть вирішує перервати свої невтомні труди - і люди просто перестають вмирати. Відтепер їх доля - жити вічно. Ейфорія населення змінюється відчаєм, все приймаються вишукувати способи покінчити з таким нестерпним становищем. І ось, коли країна опиняється на порозі війни і хаосу, в гру вступає сама смерть - і змінює правила. Але є одна людина, яка відмовляється їм підкоритися...

Сарамаго Ж. Перебои в смерти / Ж. Сарамаго. – СПб.: Азбука, 2015. – 224 с. – (Азбука Premium)

Бернхард Шлинк "Чтец"

Раптово спалахнув роман між п'ятнадцятирічним підлітком, хлопчиком з професорської родини, і зрілою жінкою і так само раптово обірвався, коли вона без попередження зникла з міста. Через вісім років він, тепер вже студент випускного курсу юридичного факультету, знову побачив її - серед колишніх наглядачок жіночого концтабору на процесі проти нацистських злочинців. Але це не єдина таємниця, яка відкрилася герою роману Бернхарда Шлинка «Читець».

Шлинк Б. Чтец / Б. Шлинк. – СПб.: Азбука, 2015. – 256 с.

Энтони Дорр "Стена памяти"

Сім зворушливих, поетичних історій про вічні і нерозв'язні проблеми, про безмежну природу і місце людини в ній, про незбагненність любові і нестерпність втрати, але в першу чергу — про пам'ять як про те, що надає життю сенс, як про тендітну нитку, що зв'язує нас з іншими людьми і з нашим власним «я». При читанні оповідань Дорра в нас пробуджується то захоплююче почуття, яке ми відчуваємо лише від сильної любові до близької людині або улюбленого заняття.

Дорр Э. Стена памяти / Э Дорр. – СПб.: Азбука, 2016. – 384 с.

Людмила Улицкая "Любовь или Моя семья"

Маргарита вийшла заміж за Серго по любові, але її родина, вважала нареченого не рівним дівчині по положенню та освіті. Довгий час у пари не було дітей, наче сама доля не благословила цей союз. Але варто було чоловікові відправитися на війну, у Маргарити народилася двійня, і тут шлюбу, схоже, прийшов кінець. Серго категорично не повірив, що діти від нього. Так починається розповідь Людмили Улицької. А в оповіданні Олега Роя «Чиста випадковість» випадковості, навпаки, сприяли шлюбним зв'язкам і вели до щастя. У цьому збірнику зібрані розповіді різних авторів, але всі вони – про кохання, взаєморозуміння, вміння любити і прощати.

Любовь или Моя семья: сборник рассказов/ Л. Улицкая — М.: Издательство «Э», 2015. – 352 с. – (Рассказы о самом важном)

Світлана Алексієвич "Чорнобильська молитва"

Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, говорить голосами «маленьких людей» про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів, посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

Алексієвич С. Чорнобильська молитва / С. Алексієвич. – К.: КОМОРА, 2016. – 288 с.

Нина Георге "Лавандовая комната"

Жан Егаре – власник плавучого книжкового магазину з назвою «Літературна аптека» переконаний: тільки правильно підібрана книга здатна вилікувати від багатьох «маленьких», але болісних почуттів, емоцій і відчуттів, які не мають описів у медичному довіднику, але завдають цілком реальні страждання.
Здається, єдина людина, стосовно якого виявилася безсилою його теорія, – це сам Егаре.
Все змінилося влітку, коли несподіваний збіг обставин змусив Егаре підняти якір і відправитися в подорож до самого серця Провансу – назустріч спогадам і надії на новий початок.

Георге Н. Лавандовая комната. / Н. Георге; пер. с нем. Р. Эйвадиса. – СПб.: Азбука, 2016. – 384с. - (Азбука-бестселлер).

1   2   3   4   5   6   7