ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

СЕМІНАР ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕКАРІВ

Наприкінці березня команда наша команда приймала в себе чудову подію – семінар шкільних бібліотекарів Московського району міста Харкова.

Відразу ж скажемо, що тему для обговорення наші колеги обрали вельми актуальну – "Сучасні платформи та інструменти в роботі бібліотекаря для промоції читання в епоху цифрової культури". Ну а ми зі свого боку спробували максимально змістовно долучитися до обговорення заявленої проблематики.

Так, учасники семінару детальніше дізналися про ті навчальні заходи з опанування сучасних технологій, які ми розробили спеціально для освітян. Паралельно з цим було презентовано наш власний успішний досвід використання віртуального середовища для промоції читання. Встигли поговорити і про переваги та особливості популярних інструментів зі створення візуального контенту.

Втім центральною частиною заходу, безумовно, стала презентація літератури, нещодавно отриманої нашим закладом за програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги. Фахівці ХОБЮ підготували лаконічний, але багатий на цікаві деталі огляд, спробувавши охопити увагою всі вікові категорії потенційних читачів: дітей, підлітків, молодь, дорослих. Окремим пунктом звернули увагу колег на ключові видавничі тренди, які й роблять отриману партію літератури такою крутезною. Разом ми потішилися, що сучасна українська книга:

- виглядає яскраво та привабливо;

- має неймовірно гарні ілюстрації;

- подекуди міксує традиційний текст з сучасними технологіями (гарячий привіт виданням з QR-кодами, які відсилають до оригінальних додаткових матеріалів);

- не боїться використовувати edutainment-підхід – навчати через розвагу і враження (наприклад, розкриває основи філософії у формі коміксів).