ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"Моніторинг проблемних питань в розвитку мережі бібліотек регіону"

Ні для кого не секрет, що нині в багатьох новостворених громадах розпочалися процеси оптимізації культурного сектора. І, на жаль, не завжди ці зміни відбуваються з дотриманням «букви і духу» українського законодавства.

Подекуди на місцях елементарно бракує методичних рекомендацій, як все грамотно організувати і раціонально розподілити ресурси.

Десь ще не налагоджено комунікації між конкретними закладами, владою і громадськістю.

А інколи трапляються випадки зовсім протиправних дій, які потребують термінового юридичного реагування.

Такі складні ситуації неодмінно мають бути у фокусі уваги сучасного галузевого методичного центру. Саме тому Харківська обласна бібліотека для юнацтва вирішила максимально активізувати свою роботу з системного моніторингу проблемних питань в розвитку мережі бібліотек регіону.

Ось, наприклад, сьогодні ми мали дуже плідну робочу зустріч з представниками бібліотек ОТГ Харківського району. Предметом розмови власне і стали організаційні і правові засади функціонування бібліотек в умовах децентралізації.

Професійний діалог розпочала директорка Харківської обласної бібліотеки для юнацтва Маргарита Володимирівна Жарова, яка у своєму виступі підкреслила головну тезу: наш заклад тримає руку на пульсі, досліджує поточну ситуацію і завжди готовий «підставити плече» і надати підтримку колегам на місцях.

Наші гості зі свого боку поділилися проблемними питаннями щодо трансформації мережі закладів культури, які їх турбують. А, як відповідь на свій професійний запит, отримали ґрунтовну юридичну консультацію від Надії Василівни Юшиної, заступниці голови Харківської обласної профспілкової організації профспілки працівників культури. Вона зосередила увагу на типових порушеннях трудового і галузевого законодавства, які трапляються на рівні новостворених ОТГ, та методах цивілізованого відстоювання працівниками бібліотек своїх прав та прав громади на якісні культурні послуги.

У підсумку зустрічі учасники, активно осмисливши всі озвучені питання, резюмували: тепер, як ніколи, бібліотечній спільноті потрібно бути активною, небайдужою, сміливою і немовчазною. Бо, як би це патетично не звучало, від твердості наших переконань, розуміння і готовності доводити цінність своєї роботи для громади, вміння протистояти викликам сучасності напряму залежить майбутнє культурного простору. І це не можна ігнорувати!

Ну і в якості постскриптуму: Харківська обласна бібліотека для юнацтва завжди відкрита до співпраці, спілкування, обміну досвідом. Тож якщо у вас, шановні колеги, виникають питання чи професійні труднощі, ви маєте потребу в консультації чи практичній допомозі, ми завжди до ваших послуг __.