ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Для професійного зросту й короновірус не перешкода!»


З 15 по 20 вересня 2020 року працівники ХОБЮ брали участь в XI Львівському міжнародному бібліотечному форумі. Це була насичена 6-тиденна програма в режимі онлайн, під час якої обговорювалися актуальні для бібліотечної спільноти питання. Головним питанням (це ж і тема форуму) було «Бібліотекарі: хто ми є?». Цікаво було послухати доповідачів, які мали філософські роздуми з цього приводу.

Увагу привернули теми щодо інноваційних послуг у бібліотеках України, зокрема дистанційних (що особливо актуально і важливо останнім часом). Також треба відмітити виступи закордонних колег. Адже завжди цікаво послухати про професійні спільноти у різних країнах, перейняти їх досвід та взяти корисну інформацію для своєї роботи. Слід відзначити, що організатори Форуму для того, щоб краще роззнайомити учасників наприкінці першого дня провели навіть такий неформальний захід, як музично-поетична вечірка, якій не стала на заваді навіть велика відстань між колегами. Сама назва сприяла тому, щоб неодмінно приєднатися до цієї зустрічі. Характер заходу сприяв гарному настрою, теплій та дружній атмосфері серед присутніх. Ще раз переконуєшся в тому, наскільки творча і талановита бібліотечна спільнота! Корисними та цікавими були доповіді щодо технологій віртуальної реальності у бібліотеках. З наведених прикладів застосування таких технологій стає зрозуміло, що майбутнє не таке далеке, як здається на перший погляд. І важливо, що бібліотечна сфера також активно впроваджує ІТ в свою діяльність. Особливої уваги заслуговують роздуми та оптимістичні думки бібліотекарів щодо майбутнього нашої професії. Це питання цікавить усіх представників нашої професії, зокрема і молодих бібліотекарів. Тож маємо прогнози, що бібліотеки та бібліотечна професія трансформуються і набудуть нового значення для суспільства.

Щиро дякуємо усім організаторам, модераторам, доповідачам, учасникам XI Львівського міжнародного бібліотечного форуму за можливість участі у такому цікавому, корисному, інформаційно насиченому заході.