ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

ВИЇЗНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ У ВАЛКАХ

16 серпня 2019 року Харківська обласна бібліотека для юнацтва з черговим виїзним семінаром-практикумом відвідала Валківську центральну районну бібліотеку.

Варто відзначити, що подібні методичні візити мають подвійний позитивний ефект.

Адже, з одного боку, спеціалісти на місцях мають змогу в зручний спосіб підвищити власну кваліфікацію, дізнатись про сучасні, інноваційні напрямки і форми роботи, отримати консультації з актуальних робочих питань від представників методичного центру регіонального значення. І для цього наша команда завжди має напоготові різнопланову та насичену програму виступів.

Наприклад, цього разу
_ директор ХОБЮ Маргарита Володимирівна Жарова висвітлила тему «Бібліотека для громади: соціально-економічна цінність та нові горизонти розвитку в еру знань та інформації»;
_ завідувачка відділу комплектування, каталогізації та організації бібліотечних фондів Еліна Петрівна Марченкова презентувала доповідь «Актуальні питання розвитку бібліотечних фондів. Методика впровадження УДК в роботу бібліотеки»;
_ завідувачка проблемно-аналітичного відділу Тетяна Василівна Смєкалова запропонувала колегам медіа-лекцію «Ігротека в бібліотеці: методика та досвід у створенні клубу для молоді»;
_ а бібліотекар відділу мистецтв Марина Якименко поділилась знаннями з мети «Арт-терапія: ресурсні техніки».

З іншого ж боку, для обласної бібліотеки такі професійні візити – це своєрідний вид «польових спостережень» за локальними соціокультурними трендами.

Саме тому з не меншою увагою, ніж до викладання власного матеріалу, наша виїзна група поставилась до знайомства з тими змінами, які спіткали Валківську централізовану систему останнім часом.

Так, нам випала нагода особисто привітати колег зі знаковою подією – відкриттям з ініціативи керівництва району модернізованого культурно-освітнього комплексу, який об’єднав новому приміщенні центральну районну та центральну дитячу бібліотеку (до цього тривалий час центральна бібліотека знаходилася у аварійному приміщенні).

Серед інших соціокультурних здобутків валківчан, які викликали наше особливе захоплення та повагу, створення молодіжного хабу «Розвиток» (як результат перемоги в обласному конкурсі «Разом у майбутнє-2018»), кількарічний досвід співпраці з німецькою федеральною компанією GIZ.