ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

День фахівця "Сучасна бібліотека: реалії, тренди, інновації"

26 червня 2018р. фахівці ХОБЮ мали змогу поспілкуватися з бібліотекарями Зачепилівської ЦБС та Зачепилівської ОТГ, які стали учасниками виїзного Дня фахівця "Сучасна бібліотека: реалії, тренди, інновації".

Програма заходу була дуже насиченою і актуальною. Так, у І частині семінару директор ХОБЮ М.В.Жарова в повідомленні "Культура і децентралізація: стан справ на Харківщині" ознайомила колежанок зі створенням ОТГ в області, з труднощами, які виникають при децентралізації. Заступник директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань М.Медведська в повідомленні "Роль культури в розвитку громад: ключові тенденції на вітчизняних і закордонних прикладах" розповіла про досвід Естонії, Великобританії та Тернопільщини у реалізаії культуних проектів.

Актуальні питання розвитку бібліотечних фондів розглянула зав.відділу комплектування, каталогізації та організації бібліотечних фондів Е.Марченкова. Бібліотекарі мали змогу одержати кваліфіковану консультацію з методики та впровадження УДК в роботу бібліотеки.

У ІІ частині заходу зав.проблемно-аналітичного відділу Т.Смєкалова у лекції "Квест як спосіб залучення молоді до бібліотеки" розповіла колежанкам про методику створення бібліотечного квесту, про його інноваційність як масового заходу, що сприяє залученню молоді до читання, проведення дозвілля саме в бібліотеці.

Гарним сюрпризом для нас було відвідування Краєзнавчого музею, що працює при ЦБ. В музеї зібрано багато експонатів стародавніх часів, часів Другої світової війни, подіям в Афганістані, Чорнобилі та АТО.

Наприкінці заходу бібліотекарі мали змогу обмінятися досвідом та своїми враженнями про День фахівця.