ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

ОБЛАСНИЙ ФЛЕШ-СЕМІНАР «БІБЛІОТЕКА ЯК ТРЕТЄ МІСЦЕ ТА ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАДИ»

21 вересня 2017 року відбувся вже традиційний обласний флеш-семінар для фахівців юнацьких бібліотек та юнацьких структурних підрозділів публічних бібліотек Харківщини.

У свій ювілейний рік незмінний організатор цієї методичної події– Харківська обласна бібліотека для юнацтва – підготувала для учасників вельми насичену та різнопланову програму на тему «Бібліотека як третє місце та центр розвитку громади: Змінюємо підходи».

Розпочинати перший змістовний блок втілення цієї програми випало завідувачці проблемно-аналітичного відділу Харківської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяні Василівні Смєкаловій, яка коротко розповіла колегам про концепцію публічного простору як «третього місця» (після дому і роботи), навела приклади реалізації цієї ідеї в Харкові, а також аргументи, чому бібліотека на культурній мапі може і має виступати таким сучасним і комфортним місцем соціальної взаємодії.

Далі тему необхідності бібліотек змінюватись відповідно до вимог часу у своєму мотиваційному виступі на тему «Культура і децентралізація: нові умови, виклики та можливості для бібліотек Харківщини» продовжила заступник начальника Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Наталія Анатоліївна Плотнік, яка закликала бібліотечну спільноту виступати активним учасником реформування і відкривати все нові способи бути корисними суспільству.

Після цього професійний діалог логічно перемістився в площину конкретних історій успіху на шляху посилення ролі бібліотек в житті громад.

Так, здобуткам Центральної міської бібліотеки ім. В.Г. Бєлінського Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м.Харкова в організації різноманітних творчих проектів та згуртуванню навколо них спільноти активних користувачів було присвячено виступ завідувачки методико-інноваційного відділу цього закладу Ольги Федорівни Кощеєвої.

Тему діяльності бібліотеки в якості творчого майданчика і комфортного середовища для неформальної освіти продовжила і завідувачка відділу мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва Ольга Іванівна Саєнко, яка поділилась з колегами досвідом організації проектів «Творча майстерня» та «Театральна гостинна», а також кураторства фестивалю «Живий звук».

І, звісно, наприкінці не обійшлося без «вільної трибуни» для обміну думками і презентації ідей. Тож учасники ще встигли обговорити переваги нових і цікавих форматів роботи(наприклад, бібліокафе, ніч в бібліотеці, speakingclub тощо) та навіть глобальні перспективи, зокрема в контексті сприяння досягненню сформульованих ООН цілей сталого розвитку 2030.

Втім, остаточно завершився цей день професійного спілкування для всіх охочих учасників семінару додатковою культурною програмою– екскурсією новим Навчально-бібліотечним комплексом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, запропонованою організаторами з метою познайомити колег з одним з найяскравіших вітчизняних здобутків у створенні дійсно сучасної, надзвичайно прогресивної бібліотеки європейського рівня, бібліотеки, орієнтованої на комфорт та привабливість для молодіжної аудиторії.