ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

ОБЛАСНІ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ЮНАЦТВА

У сучасному стрімкому, сповненому динаміки світі уміння навчатись протягом всього життя вже давно стало не просто бажаною чеснотою, а обов’язковою ознакою справжнього професіонала XXI сторіччя.

Не виняток у цьому випадку і наша бібліотечна професія. Ба навіть більше,саме для бібліотечного фахівця спраглість до постійного інтелектуального зростання має особливу цінність. Адже той, хто покликаний створювати містки між людиною і знаннями та розвивати таким чином соціокультурний потенціал громади, просто не може собі дозволити пасти задніх у питанні примноження власних компетенцій.

Приємно усвідомлювати в цьому контексті, що бібліотечна спільнота Харківщини якраз не тільки не відстає в цих питаннях, але й використовує будь-які нагоди для професійного зростання.

Втім, ще приємніше нашій бібліотеці, як методичному центру обласного значення, бути партнерами в організації нових освітніх послуг для наших колег. Тим паче, коли мова йде про такі прекрасні, відшліфовані багаторічним досвідом можливості, які пропонує слухачам своїх семінарських занять Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів.

Саме тому 21 вересня команда спеціалістів Харківської обласної бібліотеки для юнацтва вкотре радо вітала на своїй базі учасників організованого ОНМЦПК короткотермінового навчально-тематичного семінару з підвищення кваліфікації завідувачів сільських бібліотек-філій публічних бібліотек Харківської області та бібліотечних працівників публічних бібліотек Харківської області та м. Харкова.

Спочатку, у форматі екскурсії закладом, колеги більше дізнались про проектну діяльність ХОБЮ в якості сучасного соціокультурного центру для молоді.

А потім, задля поглибленого, детальнішого вивчення окремих професійних тем, на учасників семінару чекав фаховий лекторій у виконанні психолога ХОБЮ Єлизавети Герасименко, яка окреслила різні форми організації психологічної підтримки та антикризової допомоги членам громади в бібліотеці, а також заступника директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань Марії Медведської, доповідь якої було присвячено темі альтернативної бібліотеки в українських реаліях – на прикладі львівського досвіду.

Завершився ж цей день неодмінним атрибутом будь-якого сучасного та ефективного освітнього заходу – обміном думками, ідеями, які з’явились як результат навчання, і, що важливо, позитивною мотивацією і надалі змінюватись на краще.