ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Виїзний день фахівця «Бібліотека – інформація- знання- успіх»

Далекі друзі завжди дорожче, бо їх рідше бачиш. Тому фахова зустріч з колегами Дворічанської ЦБС, яка відбулась 25 серпня, була дуже довгоочікуваною та теплою.

Розпочала цей захід своїм виступом на тему «Бібліотека як центр розвитку громади» Маргарита Володимирівна Жарова, директор ХОБЮ, окресливши на прикладі очолюваного нею закладу можливі напрямки роботи сучасної бібліотеки як комплексного соціокультурного центру. Доповідачка поділилася з колегами деякими секретами успіху ХОБЮ у впровадженні своїх іміджевих проектів та залученні нових користувачів і партнерів.

Далі тему шляхів розвитку сучасного закладу культури розвинула наступна доповідачка – Марія Медведська, заступник директора ХОБЮ з менеджменту та проблемно-аналітичних питань, яка розповіла про досвід модернізації латвійських бібліотек.

Завідувачка проблемно-аналітичного відділу Т.В.Смєкалова в медіа-лекції «Ідея + фантазія: сучасна виставка в бібліотеці» ознайомила слухачів з методикою створення книжкових інсталяцій івіртуальних виставок. Бібліотекарі ознайомились з різноманітними сервісами для створення електронних виставок та досвідом зарубіжних та українських бібліотек з цього питання.

Психолог бібліотеки Є.В.Герасименко підготувала медіа-презентацію про роботу ОКЗ «ХОБЮ» «Казкотерапія як метод надання психологічної допомоги в бібліотеці» та ознайомила бібліотекарів області зрізними техніками психотерапії і навчила використовувати їх у своїй роботі з вимушеними переселенцями, сім_ями учасників АТО та іншими членами громади.

Наостанок же організатори та учасники обмінялись контактами, корисним досвідом, новими ідеями, а також домовились про подальшу співпрацю в розвитку бібліотечної справи на Харківщині.