ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

День фахівця в Богодухівській ЦБС

Літо – пора відпочинку. А найкращий відпочинок – ніщо інше, як зміна виду діяльності. Тому логічно, що той, хто, виконуючи повсякденну роботу, має змогу переключитись на навчання чомусь новому, отримує просто колосальний заряд додаткових інтелектуальних сил.

Принаймні, у справедливості таких умовиводів 22 липня 2016 року залюбки пересвідчувались в Богодухівській ЦБС учасники Дня фахівця, організованого спеціалістами Харківської обласної бібліотеки для юнацтва.

Розпочала цей захід своїм виступом на тему «Бібліотека як центр розвитку громади» Маргарита Володимирівна Жарова, директор ХОБЮ, окресливши на прикладі очолюваного нею закладу можливі напрямки роботи сучасної бібліотеки як комплексного соціокультурного центру.

Далі тему шляхів розвитку сучасного закладу культури, але вже на прикладі європейського досвіду, розвинула наступна доповідачка – Марія Медведська, заступник директора ХОБЮ з менеджменту та проблемно-аналітичних питань, яка розповіла про деякі особливості латвійської бібліотечно-інформаційної системи.

Потім про способи організації психологічної допомоги в бібліотеці учасникам дня фахівця розповіла психолог ХОБЮ Єлизавета Володимирівна Герасименко, особливу увагу зосередивши на методі казкотерапії. Саме ця неординарна тематика зробила доповідь пані Герасименко вельми непересічним елементом організованого дня фахівця, зацікавивши не тільки бібліотечних працівників, але й також запрошених на захід спеціалістів місцевих центрів допомоги внутрішньо-переміщеним особам та учасникам АТО, і навіть просто небайдужих відвідувачів, які цього дня завітали в районну бібліотеку. Хоча такий інтерес є цілком закономірним: запропоновані психологом методики є універсальними, вони під силу навіть не-спеціалістам у сфері психології і дозволяють допомагати всім, хто потребує психологічної підтримки в наші складні часи, зокрема й тим, хто постраждав внаслідок бойових дій на Сході України.

Наостанок же організатори та учасники обмінялись контактами, думками з приводу почутого, а головне – позитивною мотивацією і надалі всіма способами сприяти розвитку своїх громад.