ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Семінар-нарада щодо діяльності закладів культури
на території об'єднаних територіальних громад в обласній бібліотеці для юнацтва

Сьогодні Україна стоїть на порозі надзвичайно масштабних і необхідних для її розвитку змін, зумовлених децентралізаційною реформою. І те, як мають функціонувати саме заклади культури в умовах нового і поки що неусталеного адміністративно-територіального устрою, - питання для окремої ґрунтовної розмови та заходів відповідної тематики.

У цьому контексті нашій бібліотеці дуже приємно констатувати, що нас, в якості методичного центру обласного значення, було долучено до проведення одного з перших таких тематичних заходів на рівні Харківської області.

Адже 1 липня 2016 року Департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації на базі Харківської обласної бібліотеки для юнацтва було організовано семінар-практикум на тему "Організація діяльності закладів культури на території об'єднаних територіальних громад" для працівників культури та представників органів місцевого самоврядування Вовчанського, Чугуївського та Харківського районів.

Цей захід, цілком і повністю присвячений обговоренню можливих моделей функціонування закладів культури в умовах конкретних об'єднаних територіальних громад: Старосалтівської (Вовчанський район), Чкалівської (Чугуївський район), Мерефянської та Пісочинської (Харківський район), видався вельми насиченим в плані виступів і доповідей.

Так, загальний стан мережі закладів культури Харківської області та деякі аспекти адаптації їх діяльності до умов нового адміністративного устрою окреслила заступник директора Департаменту культури і туризму ХОДА Наталія Анатоліїна Плотнік. Про важливість підвищення кадрового потенціалу закладів культури в децентралізаційних реаліях та способи його забезпечення говорила директор ОКЗ "Харківське училище культури" Любов Георгіївна Морозко. Різним варіантам організації надання бібліотечних послуг в об'єднаних територіальних громадах присвятила свою доповідь директор Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Наталія Іванівна Шостко. Питання необхідності збереження спеціалізованих бібліотек для дітей та юнацтва в умовах ОТГ піднімав заступник директора Харківської обласної бібліотеки для дітей Роман Анатолійович Драган.

Ну і звісно, нашій бібліотеці теж було що запропонувати колегам не тільки в якості привітного комунікативного майданчика, але й в плані корисного професійного досвіду. Так, директор ХОБЮ Маргарита Володимирівна Жарова на прикладі проектів нашого закладу розкрила методи роботи сучасної бібліотеки як центру розвитку громади. Заступник директора Марія Медведська стисло охарактеризувала досвід однієї з країн ЄС - Латвії - в розбудові бібліотечно-інформаційної системи.

Відтак, кілька годин потому, учасники семінару залишали бібліотеку, сповнені новими практичними знаннями, конкретними відповідями на деякі свої актуальні питання та головне - вмотивовані виключно на позитивні трансформації та раціональну політику у сфері задоволення культурних потреб об'єднаних територіальних громад.