ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"Регіональний форум з питань децентралізації"

Як визначити, що певна тематична подія професійного характеру пройшла успішно? Залюбки розкажемо вам на прикладі Регіонального форуму «Децентралізація. Культурний сектор. Бібліотеки: успіхи, виклики, можливості», який 13 грудня 2018 року відбувся в Харківській обласній бібліотеці для юнацтваза підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

Отже, успішний професійний культурницький форум – це
- Коли разом збирається понад півсотні небайдужих спеціалістів у сфері культури – керівників відповідних управлінських структур районів, міст і ОТГ, а також представників бібліотечної спільноти з усієї області.
- Коротше кажучи, справжніх знавців та ентузіастів своєїсправи, готових ділитись досвідом та обмінюватись ідеями, обговорювати непрості питання, гаряче дискутувати та власним прикладом доводити: культурному сектору в Україні не просто бути, а й розвиватись і посилювати свої позиції.
- Коли об’єднує вас, організаторів і учасників, спільне прагнення до комунікації та дійсно живої, відвертоїрозмови.
У нашому конкретному випадку – розмови про вплив децентралізаційних процесів на розвиток культурного сектора (зокрема, бібліотечної системи) в регіоні, про перемоги реформи і, звісно, про «больові точки», що виникають у процесі її реалізації.
- Коли залучені експерти озвучують виключно актуальну інформацію, неформально та натхненноспілкуються з аудиторією, майстерно «провокують» дискусію та демонструють безпрецедентну відкритість до співпраці.

Відповідно, наша особиста подяка:
Наталії Анатоліївні Плотнік – заступнику начальника Управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації,
Олександру Олександровичу Костіну – начальнику відділу охорони нерухомої культурної спадщини та музейної справи Управління культури і туризму,
Надії Василівні Юшиній– заступнику голови Харківської обласної профспілкової організації профспілки працівників культури,
Віктору Вікторовичу Нестеренку – експерту з децентралізації Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування,
Наталі Іванівні Шостко – директору Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.

- Коли інтерактивсягає найвищої точки і хід заходу залежить не від будь-яких формальностей, а від потреб учасників.

- Нарешті, коли всі задіяні сторони залишаються задоволеними результатами зустрічі, висловлюють готовність до кооперації професійних зусиль і вже починають обмірковувати нові перспективи на майбутнє.