ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Третій вік – вік можливостей»

Добіг кінця першій рік плідної співпраці Харківської обласної бібліотеки для юнацтва з Територіальним центром надання соціальних послуг Московського району. Партнерські стосунки виявились міцними та взаємовигідними: бібліотекарі знайшли уважну та дуже вдячну аудиторію, а члени клубу активного довголіття, що працює при терцентрі, отримали гарний інформаційно-пізнавальний енергетик у вигляді цікавих заходів. Огляди літератури та курси комп’ютерної грамотності, краєзнавчі нариси та віртуальні подорожі світом, святкові розважальні програми та справжній концерт бардівської пісні.

А нещодавно в затишній вітальні центру на Валентинівській 23 г, фахівці бібліотеки презентували інтерактивну інформаційну програму «Третій вік – вік можливостей». Своєрідний дайджест-порадник для активних літніх людей, які попри вантаж років бажають розвиватись та відчувати себе щасливими. Отже, спочатку, вони колективно намалювали уявний портрет пенсіонера. А потім, дізнаючись про реалії з життя своїх закордонних «колег», відзначали особливості національного характеру. Так від італійського феномена «срібного співжиття» та німецького модного тренду «пенсійне волонтерство» переходили до результатів досліджень японських неврологів, що свідчать про надзвичайну користь для мозку комп’ютерних ігор. А далі відкривали секрети молодості французів та мешканців Піднебесної. Але найбільш практично-корисним став блок про діяльність благодійної організації «Турбота про літніх в Україні», наймолодшому волонтеру якої 60 років, а також інформація про те, як скористатись спеціальним онлайн - сервісом пошуку роботи саме для літніх українців.

А наприкінці ми, як лектори та почесні гості, почули багато слів вдячності та пообіцяли цим чудовим людям, що наступного сезону знов балуватимемо їх цікавинками.