ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Перфоманс від підліткового плейбек-театру "Дороги"

"Ваше життя - це мистецтво, а ваша розказана історія може навчити новому не тільки вас, а й бути корисною для інших" Наталія Шевченко - психолог, керівник плейбек-театру "Дороги"

Про пожежу, що знищила притулок для тварин на Львівщині, ми дізнались не з новин, а з вуст юних читачів, які звернулись до обласної бібліотеки для юнацтва по допомогу в організації благодійного заходу на підтримку постраждалих.

Ми, звісно, погодились. Бо така пропозиція стала свідченням неабиякої довіри молоді до бібліотеки.

І почалась спільна робота, результатом якої стала цікава доброчинно-мистецька акція "Гори, но не сгорай". Її головною та найяскравішою перлиною, безумовно, став перфоманс від підліткового плейбек-театру "Дороги".

Плейбек-театр - це імпровізація, що складається з двох практик: розповіді присутніми особистих історій та миттєвої інсценізації акторами почутих переживань.

Звісно, першою того дня лунала сумна історія притулку для тварин. Але з кожним рухом акторів вона набувала позитивних нот впевненості в тому, що разом можна перемогти будь-яку біду. А потім особистим життєвим досвідом почали ділитись і глядачі. Так поступово на сцені розкривались найрізноманітніші теми: хвилювання матері за долю дітей, вдячність батькам, випробування хворобою або травмою, пошуки сенсу життя, приборкання власних комплексів, вдячність за другий шанс бути щасливою…

Після такого сильного емоційного сплеску кожен з присутніх відчув бажання творити добро та з радістю купував солодощі, іграшки і сувеніри, створені руками хлопців та дівчат - ініціаторів акції. Бо знав, що кожна гривня піде на хорошу справу - допомогу тваринам.