ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

«Різдвяне диво»

Наші пращури вважали дійства різдвяно-новорічних свят магічними. Тому і готували 12 страв Святвечора на 12 полінах, що висушували 12 днів. На стіл обов’язково ставили кутю, зварену на непочатій воді, набраній до сходу сонця. А ще українці завжди вміли розважатися, тому смішили одинодного кусанням калити, «варениками-пурхунами», хлопчачими Маланками, лікуванням кози в колядницьких ватагах та жартівливими вертепами. Просто диву даєшся, як релігійні свята поєднували в собі стільки веселощів! А разом з тим незрозуміло: як таке народне багатство могло бути втрачено?!

Сьогодні ми продовжуємо вірити у магію зимових свят та з нетерпінням чекаємо їх. Не менше за всіх, а може й більше інших, чекають на новорічні дива хлопці та дівчата, що перебувають в стінах Обласного дитячого психоневрологічного санаторію №1. Тому бібліотекарі вирішили відкрити дітям та підліткам таємницю, чому в народі казали про грудень і січень: «Скільки днів – стільки свят». А ще розповісти надзвичайно цікаві подробиці про святки, одночасно запросивши аудиторію скласти тест на знання народної культури.

Найважливішим, мабуть, є те, що учасники святково-розважальної програми «Різдвяне диво» весело та корисно провели час. Хто знає, можливо саме цим дітям випаде на долю вдихнути нове життя в старовинні українські звичаї та відродити традиції?