ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

"Природні пам'ятки України"

В Україні існують свої унікальні природні місця, що вражають масштабами і красою. Фахівці бібліотеки для юнацтва проклали свій віртуальний маршрут по найцікавішим з них і 14 грудня разом з учнями 10-го класу ЗОШ № 31 вирушили у мандрівку під назвою "Природні пам'ятки України".

Розпочати свою подорож спеціалісти вирішили з найближчих місць, а саме з рідної Харківщини, яка може вразити навіть досвідчених мандрівників. Адже у рідних краях можна знайти "справжні дива", такі як дика та захоплююча Кицівська пустеля, вона приваблює любителів гострих відчуттів та екстремальних видів спорту. Але якщо душа прагне спокою та відпочинку, тоді необхідно відвідати Крейдові гори у Двурічанському районі чи Солоне озеро біля села Антонівка. Краєвиди та пейзажі цих місць назавжди підкорять душу своєю красою.

З подальшою подорожжю могли виникнути проблеми, адже природних пам'яток в Україні дуже багато і представити усі за 45 хвилин уроку не можливо, тому бібліотекарі склали ТОП-5 найкращих з них та поділилися цим рейтингом з молоддю. До його складу увійшли:
- Долина нарцисів - жива легенда Закарпаття.
- Тунель кохання у місті Клевань Рівненської області.
- Лемурійське озеро незвичного рожевого кольору - таємниче явище у Херсонській області.
- Власна українська Венеція - місто Вилкове в Одеській області.
- Лазурова "перлина" Закарпаття - озеро Сеневир.

Наприкінці віртуальної екскурсії учні переконалися, що Україні дійсно є чим вражати, що Україна - це безліч мальовничих та загадкових куточків, які можна знайти всюди. Багато з них мають свою історію і оповиті таємничими легендами, які історики досі намагаються розгадати.