ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"ТОЛОКА ДОБРИХ ІДЕЙ"

Як думаєте, що саме днями сталось у Харківській обласній бібліотеці для юнацтва, якщо в нас в одному місці і в один час зібрались президент, міністр інфраструктури, поліцейські, журналісти, впливові бізнесмени, а ще таксист, сімейний психолог і навіть місцеві хулігани?!

Готові закластись, що ви не відгадаєте!

А все ж дуже просто: у нас відбувався фестиваль соціальних ініціатив молоді "Толока добрих ідей".

І саме ці згадані вище "соціальні іпостасі" (а також багато інших) приміряли на себе учасники фестивалю впродовж ключової частини події - командно-рольової ділової урбан-гри.

Але перш ніж ми розкриємо деталі заходу і хоч трохи розвіємо завісу таємничості, зауважимо один вельми приємний факт: наш незвичний і, можна сказати, дещо експериментальний пізнавально-ігровий формат молодіжної тусовки підтримали Управління культури і туризму облдержадміністрації та Департамент у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради. І ця підтримка стала одним з важливих факторів успіху події.

Додайте до цього неймовірно талановиту, обізнану, соціально небайдужу та вмотивовану харківську молодь, підготовлені організаторами затишні та атмосферні локації для роботи учасників, допомогу 4 відомих проект-мейкерок (щиро дякуємо Юлії Леванді, Наталії Нечепуренко, Олені Зіненко та Юлії Башук).

І ось вже завдання знайти креативне вирішення типових міських проблем здається не тільки цілком здійсненним, а ще й надзвичайно захопливим.

Отож, понад 3 години мозкових штурмів, гарячих дебатів, рольового обігрування ситуацій - і в результаті 4 круті проекти. Тут вам і переоблаштування занедбаного підземного переходу засобами мистецтва, і артова сміттєсортувальна станція замість звалища, і новенький спортивно-розважальний комплекс на місці старого аварійного стадіону, і навіть незвична міська зона відпочинку, архітектурно оформлена у вигляді скляної кулі.

На додачу ж до креативних ідей ми спостерігали не менш творчі способи їх презентації. Молодь і тут дивувала на повну: гостросюжетними театральними скетчами, веселими акторськими монологами від імені персонажів, неймовірним гумором і артистизмом. Та що там: навіть цілим реп-виступом!

Втім, всього, що відбувалось у бібліотеці цього дня, й не перелічиш. Та й навіщо? Краще хоч раз побачити таке на власні очі! А тому ми просто готуватимемо щось наступне - не менш феєричне. І чекатимемо всіх до нас у гості.