ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Обласна юнацька на «Наукових пікніках»

Обласні урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у Харкові цьогоріч проходили у новому форматі. За підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, окрім традиційного привітання бібліотечної спільноти, 28 вересня на Харків очікувало зовсім незвичне видовище – великий флешмоб «Молодь читає – Харківщина процвітає» на майданчику біля ХНАТОБ. Його учасниками стали студенти 26 вищих навчальних закладів нашого міста та представники бібліотек різних систем, які одночасно читали книжки, чим наочно зміцнювали інтелектуальну репутацію нашого регіону. Організатором же такого неодинарного свята виступила Харківська обласна бібліотеки для юнацтва.

Втім, про все по порядку…

Отож, ефектний старт події дав виступ колективу бального танцю «Электрон» при Харківському національному університеті радіоелектроніки.

Далі – теплі вітальні слова з нагоди свята від почесних гостей: начальника Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Олега Анатолійовича Яцини і головного спеціаліста відділу науки, вищої та професійної освіти управління освіти і науки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Наталії Андріївни Сухорукової. І, звісно, урочиста церемонія нагородження бібліотечних фахівців регіону за професійні здобутки відзнаками Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради і почесними грамотами Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

Поява ж з книжками нестримних екстрімалів нашого міста –команди зі стріт-воркауту «Barstylers» – та їх шалені трюки ознаменували початок другої частини події– акції «Молодь читає – Харківщина процвітає».

Треба сказати, що організатори заходу не обмежували учасників у виборі способів презентації ідеї акції, але навіть не очікували такого розмаїття підходів: від традиційного читання в колі або на сходинках до складної трьохповерхової інсталяції книжкової тематики, від вдалого використання професійного одягу до костюмованих міні-вистав.

Що тільки не вигадувала студентська молодь, аби продемонструвати свою креативність та індивідуальність: утворювали живу фігуру у формі серця, вигукували оригінальні девізи та слогани, запрошували відомих літературних героїв, запускали повітряні кульки, шокували скелетом-читцем, вальсували з улюбленим бібліотекарем на руках та навіть встигали за одну хвилину розіграти справжню виставу на тему, як, танцюючи, відремонтувати болід за допомогою книги.

Звісно, такі зусилля вишів з популяризації читання не залишились без уваги почесних гостей. З їх рук усі учасники – ВНЗ отримали офіційні подяки за участь в акції, а найактивніші та найбільш творчі команди – сувенірні вимпели на згадку про участь у флешмобі.

І хоч, звісно, зараз ще неможливо повною мірою оцінити позитивний вплив заходу, організаторам, учасникам та всім причетним до свята вже є чим тішитись і пишатись. Адже не кожна подія здатна згуртувати в одному місці і в один час одразу таку велику спільноту людей для того, щоб в єдиному пориві не словом, а ділом продемонструвати прагнення культурного та інтелектуального розвитку регіону. А заразом і довести значущість читання і бібліотек у цьому процесі.