ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Мотанка-Зерновушка: домашній оберіг»

Дуже важливою частиною життя давньої українки було вміння створювати ляльку-мотанку, завдяки їй дівчата вчилися важливим для майбутньої жінки речам: побутовим навичкам, терпінню, охайності. Саме таким давнім і важливим мистецтвом зайнялися 13 жовтня учасниці майстер-класу «Мотанка-Зерновушка: домашній оберіг» у читальному залі Обласної бібліотеки для юнацтва.

Проводила майстер-клас майстриня і психолог Євгенія Лубенська. Окрім секретів техніки створення оберегу, майстриня розповідала про глибинне значення, про ті символи, які вкладали з давніх часів в виготовлення такої ляльки-мотанки жінки. Так, ляльку-зерновушку, обов’язково виготовляли восени, щоб наповнити її з нового врожаю крупами, в нашому випадку була найдорожча для древніх українців крупа - гречка.

В створенні такого оберегу дуже важливо, аби кожну деталь та кожен процес дівчина робила самостійно, тому учасницям було потрібно багато уваги та зосередженості, щоб все виходило рівно й гарно. Не раз їм доводилося переробляти та повертатися назад. Це було не просто, але кожна з них змогла впоратися з емоціями, тому і пішли вони додому разом з прекрасною народною мотанкою, яка привнесе в їх будинок тепло, затишок і багатство. Чого бажаємо і всім українцям!