ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Чи все тизнаєш про Шевченка?» (лекція-діалог до Шевченківських днів)

На початку березня кожна культурна установа в Україні задається одним і тим самим запитанням: що ж такого цікавого вигадати до дня народження Тараса Григоровича Шевченка? Чим таким неабияким вшанувати пам’ять легенди?

Наприклад, ми в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва завжди намагаємось наблизити постать нашого видатного Кобзаря до сучасної молоді. Ось і цьогоріч влаштували для юної аудиторії (спочатку для студентів Харківського вищого коледжу мистецтв, а згодом і для вихованців Харківського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Правоохоронець») вельми насичені враженнями інтерактиви під гаслом «Чи все ти знаєш про Шевченка?».

Розпочинали зі своєрідного інфорозігріву – вікторини, яка допомогла закріпити у свідомості факти з життя Тараса Григоровича.

А далі у формі творчої командної роботи запропонували вже самій молоді спробувати перенести культурний спадок одного з найвідоміших українців у XXI століття. У результаті отримали в тему стильні інстаграм-сторінки, дотепні меми, оригінальні дописи і пости.

А ще, звісно, скористалися нагодою прорекламувати чудове nonfiction-видання, яким послуговувались під час підготовки заходів. Мова про працю Станіслава Росовецького «Шевченко. Сучасна біографія», отриману нашим закладом у межах програми поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги.