ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Фольклор: вчора, сьогодні, завтра»

З першого класу за шкільною програмою вивчають український фольклор. Коли дорослим дітям, які вже вчаться в Харківському професійному ліцеї харчових технологій та торгівлі була оголошена назва заходу «Фольклор: вчора, сьогодні, завтра», будь-якої зацікавленості від аудиторії не спостерігалось.

Але ведуча заходу бібліотекарка запропонувала заглибитись в цю тему і для початку розповіла про народну педагогіку та довела, що майже кожна доросла людина виховувалась на фольклорній творчості. Далі на практиці виявилося, що присутні молоді люди згадали з дитинства хто віршик, хто прислів’я, хто загадку. А ще коли юнаки та дівчата поміркували про своє майбутнє та спробували намалювати майбутню ідеальну сім’юі визначитись, якими засобами будуть виховувати своїх нащадків, та так, щоб у дитинки вимальовувалась об’єктивна картина світу, то виявилось що тими ж самими казками, піснями та іншими жанрами народної творчості.

Отже, на спільну думку юної аудиторії і ведучої заходу, народна мудрість зібрана у фольклорі і надалі залишиться актуальною.

Літературні заходи

Бібліотека з притаманними їй функціями сприяння розвитку культури й освіти згуртовує навколо себе справжніх поціновувачів літератури.

Нашою метою є спонукання інтересу молоді до сучасної літератури, а також сприяння формуванню особистості з високим рівнем інформаційної компетентності. Старанням наших співробітників молодь має змогу спілкуватися з поетами, письменниками, композиторами, акторами, науковцями та іншими діячами культури. А головне, що для тих, хто вже захоплюється літературою, наша вітальня - це чудова нагода здійснити мандрівку у світ цікавих сюжетів і непересічних персонажів. Але це також і шанс полюбити книги в будь-якому форматі - друкованому чи електронному - для тих, хто досі не відкрив для себе усієї принадності читання.