ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Будинок «Слово»: покоління Червоного Ренесансу» - літературна лекція

16 жовтня до Харківської обласної бібліотеки для юнацтва завітала співробітниця з Літературного музею, Марина Куценко, з лекцією про одну з найвідоміших будівель Харкова, а саме – дом “Слово". Учням 11 класу ЗОШ №64 були запропоновані цікаві факти з життя відомих українських письменників, які згодом увійшли до когорти «Розстріляне Відродження».

Але цілітературні корифеї в розповіді пані Марини постали перед юнацтвом як живі люди, котрі кохали, народжували та виховували дітей, зустрічалися з друзями, вирішували різні побутові проблеми. Відомих мешканців, що жили у Будинку Слово у різні роки, можна нарахувати близько двох сотен. У ході розповіді прозвучали такі імена, як Микола Хвильовий, Іван Багряний, Микола Куліш, Володимир Сосюра, Павло Тичина, Остап Вишня, Іван Кулик, Лесь Курбас, Валер'ян Підмогильний. Учні дізналися про те, які події знаменували собою початок репресій протии діячів української культури (у травні 1933 року — арешт Михайла Ялового і самогубство Миколи Хвильового). До 1938 року було репресовано мешканців сорока квартир із шістдесяти трьох. В історії цього будинку та його мешканців насправді дуже багато цікавих фактів.

Щоб про все дізнатися, краще самому завітати до цієї історичної будівлі. Тому ми Вас запрошуємо знайти час для мандрівки по історичних сходинках будинку «Слова» у реальності. 21 серпня 2019 року Постановою Уряду України житловий будинок «Слово» було внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Літературні заходи

Бібліотека з притаманними їй функціями сприяння розвитку культури й освіти згуртовує навколо себе справжніх поціновувачів літератури.

Нашою метою є спонукання інтересу молоді до сучасної літератури, а також сприяння формуванню особистості з високим рівнем інформаційної компетентності. Старанням наших співробітників молодь має змогу спілкуватися з поетами, письменниками, композиторами, акторами, науковцями та іншими діячами культури. А головне, що для тих, хто вже захоплюється літературою, наша вітальня - це чудова нагода здійснити мандрівку у світ цікавих сюжетів і непересічних персонажів. Але це також і шанс полюбити книги в будь-якому форматі - друкованому чи електронному - для тих, хто досі не відкрив для себе усієї принадності читання.