ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Читай, щоб бути в тренді» (бібліоменю підліткової літератури)

Навколо буяє весна, все квітне. А невгамовні та невтомні працівники відділу обслуговування продовжують свої бібліотечні зустрічі з молоддю Харкова, адже робота з пропаганди читання та прищеплювання любові до книги— це праця, актуальна в будь-яку пору року.

От і цього лагідного дня, 24 квітня, ми завітали до Харківського торговельно-економічного коледжу, щоб представити бібліоменю підліткової літератури «Читай, щоб бути в тренді». Нашою аудиторією стали дівчата, майбутні бухгалтери.

По-перше, звичайно, було розказано про користь читання, роль книги в житті сучасної культурної молодої людини. А потім присутніх ознайомили з такими новими цікавими виданнями, як комікси, але не розважальні, а дуже серйозні, як то: з мікро- та макроекономіки, фізики, історії, філософії. Було доведено їх чималу роль в процесі навчання. А вже потім мова зайшла про дозвіллєву художню літературу. Дівчата познайомилися з творами для підлітків та про підлітків як українських авторів (Юлії Пилипенко, Ірини Мацько, Макса Кідрука), так і зарубіжних (Давида Гроссмана, Ніки Грьонтведт, Малгожати Гутовської-Адамчик та ін.).

Більш насиченим захід зробив перегляд буктрейлерів, зроблених співробітниками нашої бібліотеки.

Сподіваємося, що наша сьогоднішня зустріч не стала зайвою. Навпаки, вона заронила зернини інтересу до читання та бажання відірватися від своїх гаджетів і потоваришувати з Книгою.

Літературні заходи

Бібліотека з притаманними їй функціями сприяння розвитку культури й освіти згуртовує навколо себе справжніх поціновувачів літератури.

Нашою метою є спонукання інтересу молоді до сучасної літератури, а також сприяння формуванню особистості з високим рівнем інформаційної компетентності. Старанням наших співробітників молодь має змогу спілкуватися з поетами, письменниками, композиторами, акторами, науковцями та іншими діячами культури. А головне, що для тих, хто вже захоплюється літературою, наша вітальня - це чудова нагода здійснити мандрівку у світ цікавих сюжетів і непересічних персонажів. Але це також і шанс полюбити книги в будь-якому форматі - друкованому чи електронному - для тих, хто досі не відкрив для себе усієї принадності читання.