ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Гоголь-mystic-party» (етно-вечірка)

Він — один з наймістичніших письменників світу. Його життя — суцільна загадка. Його твори — це таємниця, сповненаелементами етнокультуриі народознавства. Його ім'я — Микола Гоголь.

Микола Васильович став захоплюватися народними мотивами ще в дитинстві. У своїх творах він дуже детально змальовує побут, матеріальну і духовну культуру українців. Завдяки цьому читачі можуть відчутиувесь колорит українського народу.Він збирав народні вірування, прикмети і втілював їх на сторінках книг, які користуються популярністю.

Сучасній молоді треба частіше звертатися до витоків культури свого народу, тому бібліотекарі вирішили познайомити дев'ятикласників ХЗОШ№64 з етнічними мотивами гоголівських творів. Зокрема, з описом української хати, традиціями ворожіння, містичними віруваннями нашого народу. Також діти дізналися цікаві невідомі факти про життя видатного письменника. Це відбулося під час заходу «Гоголь-mystic-party» 23 квітня.

Вся почута інформація стала основою для створення власних розповідей. На допомогу учням були роздані спеціальні картки із зображенням персонажів відомих творів Гоголя, сучасних і старовинних предметів побуту, а також цитати з книг. Молодь розділилася на команди, які по черзі презентували свої твори. Найцікавіші з них отримали приз — сертифікати-запрошення на ігротеку, яку буде проведена на базі платформи SALTIVKASP@CE у нашій бібліотеці.

Літературні заходи

Бібліотека з притаманними їй функціями сприяння розвитку культури й освіти згуртовує навколо себе справжніх поціновувачів літератури.

Нашою метою є спонукання інтересу молоді до сучасної літератури, а також сприяння формуванню особистості з високим рівнем інформаційної компетентності. Старанням наших співробітників молодь має змогу спілкуватися з поетами, письменниками, композиторами, акторами, науковцями та іншими діячами культури. А головне, що для тих, хто вже захоплюється літературою, наша вітальня - це чудова нагода здійснити мандрівку у світ цікавих сюжетів і непересічних персонажів. Але це також і шанс полюбити книги в будь-якому форматі - друкованому чи електронному - для тих, хто досі не відкрив для себе усієї принадності читання.