ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

«Слобожанський Амур: історії кохання харківських письменників XIX-XX ст.»

В історію міста Харкова увійшли багато імен відомих літературних діячів: Г. Сковорода, П.Гулак-Артемовський, П. Грабовський, Марко Вовчок, П. Тичина, М. Хвильовий, О. Довженко, Остап Вишня, О. Гончар та багато інших.

Кожен із них переживав різні події у своєму житті: і творчі злети, і нелегкі періоди. Звичайно, цих людей не оминуло і прекрасне почуття кохання, про яке була літературна лекція «Слобожанський Амур: історії кохання харківських письменників XIX-XX ст.». Захід відбувся 1 березня 2019 року в стінах ХОБЮ. Лекцію провела співробітниця Харківського літературного музею — Марина Куценко. Серед запрошених були учні Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 97 та підопічні Територіального центру надання соціальних послуг Московського району міста Харкова. Незабутні та вражаючі розповіді про Христю Алчевську, Івана Дніпровського, Володимира Сосюри, Майка Йогансена, Григорія Квітки-Основ’яненка та історії їхнього кохання захопили запрошену аудиторію.

Гості з великою цікавістю слухали про щасливі і трагічні, інколи навіть комічні моменти з історій кохання харківських літераторів. Дана лекція допомогла поглибити знання щодо творчості відомих письменників та дізнатися багато цікавого з їх життя.

Літературні заходи

Бібліотека з притаманними їй функціями сприяння розвитку культури й освіти згуртовує навколо себе справжніх поціновувачів літератури.

Нашою метою є спонукання інтересу молоді до сучасної літератури, а також сприяння формуванню особистості з високим рівнем інформаційної компетентності. Старанням наших співробітників молодь має змогу спілкуватися з поетами, письменниками, композиторами, акторами, науковцями та іншими діячами культури. А головне, що для тих, хто вже захоплюється літературою, наша вітальня - це чудова нагода здійснити мандрівку у світ цікавих сюжетів і непересічних персонажів. Але це також і шанс полюбити книги в будь-якому форматі - друкованому чи електронному - для тих, хто досі не відкрив для себе усієї принадності читання.