ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"Франц Кафка і світ, наповнений демонами"

Вам цікаво дізнатись щось новеньке про відомих письменників, про їх життя, вподобання та творчість? Тоді для вас буде цікавим новий проект бібліотеки для юнацтва «1000 і одна книга».

Старт проекту вже відбувся 25 січня! І перший захід був присвячений творчості відомого класика Франца Кафки. Учасники - учні ХЗОШ № 97 разом з бібліотекарами наважились на унікальний експеримент та визвали дух письменника, для того щоб поспілкуватись з ним і почути «з перших вуст» історію його життя. Та цікавинки на цьому не закінчились, ще аудиторія мала змогу дізнатись про своє майбутнє, за допомогою творів Кафки. Як? А дуже просто. Для ворожіння зовсім не обов’язкові карти таро, а цілком підходять гарненькі книжки. Потрібно було лише задати питання, назвати номер сторінки та рядка на ній, і почути відповідь.

Творчість німецькомовного чеського письменника, єврейського походження досить складна. Але якщо сприймати її з гумором, наприклад, звернувшись до прикольних коментарів відомого бук-блогера Михайла Халецького, то «кафкіансткий абсурд» стає зрозумілішим. Відчути атмосферу літературних творів Кафки хлопцям і дівчатам допоміг психоделічний мультфільм за мотивами розповіді «Сільский доктор». Остаточно закріпити нові знання у пам’яті присутніх, і впевнитись в унікальності цього автора допомогли кросворд та вибрані афоризми. Тож нудьгувати було ніколи, так само, як і при читанні творів загадкового, неперевершеного, неповторного письменника Франца Кафки.

Літературні заходи

Бібліотека з притаманними їй функціями сприяння розвитку культури й освіти згуртовує навколо себе справжніх поціновувачів літератури.

Його метою є спонукання інтересу молоді до сучасної літератури, а також сприяння формуванню особистості з високим рівнем інформаційної компетентності. Старанням наших співробітників молодь має змогу спілкуватися з поетами, письменниками, композиторами, акторами, науковцями та іншими діячами культури. А головне, що для тих, хто вже захоплюється літературою, наша вітальня - це чудова нагода здійснити мандрівку у світ цікавих сюжетів і непересічних персонажів. Але це також і шанс полюбити книги в будь-якому форматі - друкованому чи електронному - для тих, хто досі не відкрив для себе усієї принадності читання.