ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"Козацька кров пульсує і гуде"

Ніхто не чекав та й гадки не мав, що в читальній залі нашої бібліотеки, 12 жовтня учні ХЗОШ №139 виберуть собі гетьмана. Та й сам "народний обранець" тільки-но сидів разом із своїми товарищами, слухав рекомендації від книжкової лабораторії та розгадував козацький кросворд. Кілька хвилин… ти ба! Ось красень козак стоїть підперезаний вишитим поясом та з гетьманською булавою. А ось представники ХЗОШ №97 обрали собі полковника, який отримав булаву, відповідно до його посади. Та й не важливо, що це тільки гра. Головне, що вона залишиться в пам'яті надовго, як і згадка про точну копію писарської печатки, яку всі бажаючи тримали у руках.

Така історична реконструкція не єдиний подарунок від наукової співробітниці Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова Дар'ї Кепової. Вона на практиці довела, що лекція не може бути не цікавою, якщо її веде справжній професіонал. Від Дар'ї аудиторія дізналася багато нового про життя своїх войовничих пращурів та їх ідеали.

Проте, щоб стати справжнім козаком треба було бути кмітливим, освіченим, знатися на музичних інструментах, врешті-решт довести свою сміливість. Тому бібліотекарі познайомили молодь із тематичною літературою, вартою уваги. А потім влаштували хлопцям та дівчатам справжній іспит на знання клейнод, давніх українських музичних інструментів та уславлених імен. До того ж, стало відомо, що поки тривали такі козацькі розваги, археологи віднайшли гетьманські скарби та передали в ОКЗ "ХОБЮ" для розшифрування. Таке складне завдання було вирішено довірити не професіоналам, а присутнім у залі науковцям-початківцям. Варто сказати, що аматори впорались із відновленням здобутої старовини на відмінно. І охоче озвучили своїм однокласникам такі приказки, як "Козак сам не їсть, а коня нагодує", "Добрий козак бачить, де отаман скаче" та багато інших. Адже, що може бути ціннішим, ніж народна мудрість?

Саме таким насиченим та захопливим був історичний екскурс "Козацька кров пульсує і гуде", проведений в межах "Літературної вітальні" та присвячений Дню українського козацтва.

Літературні заходи

Бібліотека з притаманними їй функціями сприяння розвитку культури й освіти згуртовує навколо себе справжніх поціновувачів літератури.

Нашою метою є спонукання інтересу молоді до сучасної літератури, а також сприяння формуванню особистості з високим рівнем інформаційної компетентності. Старанням наших співробітників молодь має змогу спілкуватися з поетами, письменниками, композиторами, акторами, науковцями та іншими діячами культури. А головне, що для тих, хто вже захоплюється літературою, наша вітальня - це чудова нагода здійснити мандрівку у світ цікавих сюжетів і непересічних персонажів. Але це також і шанс полюбити книги в будь-якому форматі - друкованому чи електронному - для тих, хто досі не відкрив для себе усієї принадності читання.