ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

#Книжкова_розрада

Друзі! Харківська обласна бібліотека для юнацтва вітає всіх причетних з Днем книголюба. І заразом поспішає поділитися черговою порцією цікавенького і корисного в межах постійної рубрики #книжкова_розрада. Цього разу підготували добірку сучасної літератури з психології. Тож нехай прибуде з вами сила знань і розуміння механізмів людської поведінкиДо маскульту в літературі можна ставитись по-різному. Хтось, звісно, його відверто зневажає, аргументуючи свою нелюбов надмірною простотою мейнстріму чи відсутністю в ньому «справжніх» інтелектуальних викликів для вибагливого читача. Але факт залишається фактом: мільйонам людей такі «прості» історії неабияк подобаються, бо допомагають відпочити, розслабитися і перезавантажитись.

Це ми, власне, до чого? До того, що сьогоднішній герой нашої рубрики #книжкова_розрада – Андрій Кокотюха – якраз і є одним з найвпізнаваніших облич масової літератури в Україні. І він не тільки не соромиться цього, а й сам охоче називає себе «ремісником», підкреслюючи, що письменництво для нього – це професія, а не щось «сакрально-ефемерне».

Більше того, пан Андрій вже давно веде у вітчизняному публічному просторі запеклу боротьбу зі «зверхнім» і «високочолим» ставленням до явищ популярної культури, апелюючи при цьому до світового досвіду. Наприклад, він із захопленням відгукується про вестерни, які колись зробили колосально багато для становлення згуртованої політичної нації в США, об’єднавши своїм нехитрим шармом людей різного походження (а тепер це продовжують робити комікси).

Ну а крім цього, письменник завжди підкреслює: відвертаючись від необхідності розвивати власну популярну культуру і нехтуючи її можливостями, насправді ми робимо гірше тільки самі собі. Бо там, де міг би бути український культурний продукт, натомість опиняється російський, який починає використовувати наш же ринок для транслювання власних імперських ідей та амбіцій. І з цим ходом думок важко не погодитись.

А трохи більше цікавого про Андрія Кокотюху і його творчість – у нашому невеликому матеріаліДоброго дня, друзі! Харківська обласна бібліотека для юнацтва продовжує рубрику #Книжкова_розрада. У ній говоримо з вами про хорошу літературу, яка рятує розум і серце навіть у найтяжчі часи.

Книжка, яку ми сьогодні пропонуємо до вашої уваги, здатна подарувати трохи розради одразу з двох причин.

Бо це розповідь про справжнього національного лідера, якому завдяки гострому інтелекту, залізній волі та – ніде правди діти – неабиякій харизмі вдалося об’єднати свій народ (ще й союзників) для боротьби з нацистською навалою. Мова про сера Вінстона Черчилля – прем’єр-міністра Великобританії в 1940-1945 і 1951-1955 роках. Нам, українцям, такі приклади ой як треба нині тримати в пам’яті, щоб усвідомлювати всі складнощі здобуття глобальних перемог з честю і гідністю.

Ну і, зрештою, хіба не цікаво прочитати міркування про Черчилля від людини, яку зараз так люблять з ним порівнювати? Хоча сам автор бестселера у відповідь на такі історичні аналогії скромно підкреслює: "В мене більше спільного з трипалим лінивцем, однооким птеродактилем чи оливкою Каламата, ніж з Вінстоном Черчіллем".

Отже, читайте і насолоджуйтесь Боріс Джонсон "Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію".


Друзі! Харківська обласна бібліотека для юнацтва започатковує нову рубрику #Книжкова_розрада.

У ній говоритимемо з вами про новини зі світу літератури, робитимемо короткі огляди на цікаві і важливі книжки, даватимемо власні рекомендації та загалом нагадуватимемо про один важливий факт: читання було і залишається вельми дієвим способом зняття стресу і важливою практикою життєконструювання. Бо це фактично невичерпне джерело емоцій, нових знань, ідей, натхнення та щирої втіхи.

Ну а чим краще дати старт літературній рубриці, як не новинкою друку? Тому сьогодні звертаємо вашу увагу на свіжу порцію актуальної публіцистики – книгу «Українські основи», яка буквально днями вийшла у Видавництво Фоліо (наразі триває передпродаж).

Ця «збірка есеїв провідних українських інтелектуалів покликана запросити широкі кола громадян до відкритого діалогу про основні питання нашого сьогодення й майбутнього». Водночас «мета збірки – не пошук одноголосся чи консенсусу, а відкритий діалог щодо суперечливих, часом табуйованих понять і принципів українського життя».

Упорядниками видання, які взяли на себе нелегку справу представити на 400 сторінках думки аж 124 (тільки уявіть собі!!!) дуже різних авторів і авторок, виступили 2 відомі експерти (і заразом круті візіонери):

Валерій Пекар – громадський діяч, підприємець, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи;
Владислав Рашкован – фінансист, заступник виконавчого директора від України у Міжнародному валютному фонді.

До слова, появі видання передував однойменний проєкт, який було реалізовано ще 2020 року на ресурсі nv.ua. Тоді ж Валерій Пекар сформулював наріжну думку про важливість створення корпусу текстів, які були би засадничими для України та її розвитку (на кшталт того, як «The Federalist Papers» свого часу стали для США).