ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

«Родзинки» книжкового світу. «Погоня за вівцею» Муракамі

Книги-це життя. Сьогодні ми маємо змогу прочитати будь-яку з них. Сучасна проза вражає різноманітністю жанрів, в яких працюють письменники нашої епохи. Багато хто має масштабну популярність, деякі займають певну нішу, а є й такі, у яких читач хоч і нечисленний, але відданий. За мотивами сучасної прози знімаються фільми та ставляться театральні постановки. Сучасна проза - це справжній калейдоскоп із характерів, сміху та сліз, з неймовірного та повсякденного. Та перш за все, - це історії про час і про те, що світ чудовий будь-якої доби - треба тільки вміти бачити красу і щастя за повсякденною метушнею.

Ознакою сучасного літературного процесу є неподіл на жанри. Сучасна література - це своєрідний синтетичний жанр. Навіть, якщо мова йде про детектив, то все одно в ньому дуже узагальнюються та осмислюються серйозні проблеми буття. Багато сучасних творів цікаві для всіх поколінь, будь-якої читацької аудиторії. Вони легко читаються, у той же час в них зачіпаються серйозні питання історії розвитку конкретної нації чи всього людства. Але вони представлені в синтетичному жанрі мейнстріму, екшену. Багато сучасних творів є представниками дійсно високої белетристики. Ці літературні продукти зацікавлять всіх читаючих і мислячих людей незалежно від будь-яких надуманих поділок.

Сьогодні все більшу зацікавленість викликають маловідомі письменники, інтерес до яких останнього часу помітно зріс. І хоча верхні рядки сучасної прози займають твори, які займали високі місця в різних рейтингах, омолодження сучасної прози дуже помітне.

Цікаво те, що серед кращих творів сучасної прози багато зарубіжних письменників. Це - показник поступової інтеграції нашого літературного ринку на міжнародній арені. А висока зацікавленість читачів сучасною прозою зарубіжних авторів стимулює наші видавництва шукати цікаві книги по всьому світу.

Тож знайомтеся з деякими родзинками сучасної прози.

І почнемо ми з відомого японського письменника Харукі Муракамі.

За роман «Погоня за вівцею» Муракамі був присуджений приз для починаючих письменників. Здавалося б, сюжет роману невигадливий. Від журналіста, що творить рекламні тексти й іншу порожнечу навколо себе, йде дружина. Замість того з`являється дівчина-повія з чарівними вухами.

Любов не любов, але хоч якесь пожвавлення. А потім в життя героя входить вівця - єдина в світі, яку варто розшукати. Що за вівця і звідки прийшла - невідомо. Та й не це важливо. Пошук вівці -єдине, у чому є сенс... Ця вівця час від часу вселяється в людину і стає її сутністю. Вона всемогутня і злопам`ятна. Така уперта тварина. І якщо вже доля звела людину з нею, нікуди вже не сховатися. Адже вівця легко стає і долею, і думками, і навіть зовнішністю....

Цей роман складає тетралогію разом з «Танцюй, танцюй, танцюй», об`єднану одним спільним героєм, який є часткою ланцюга таємничих подій. Молодий журналіст стає важливою ланкою в долях багатьох людей, пов`язаних єдиним комутатором - Чоловіком-Вівцею, який дає малозрозумілу пораду…

«Танцюй! Не переставай танцювати! Навіщо танцювати - не думай. Не шукай у цьому якогось змісту. Змісту немає. Як почнеш про це думати - ноги зупиняться…Твій контакт зі світом обірветься. Зникне назавжди... А тому не зупиняйся. І не переймайся тим, що може здатися тобі дурістю. Стеж за ритмом і танцюй...Сил не шкодуй. І боятися нема чого. Ми розуміємо, ти втомлений. Втомлений і переляканий. Таке в житті буває з кожним... Танцюй!...Іншої ради нема. Ти мусиш це робити...Поки звучить музика - танцюй!»

Ось що говорять про творчість Муракамів інтернеті:

«Кожного разу, читаючи Муракамі, я приходжу в захват. Його книги надихають, примушують встати та почати жити. І не просто жити, а насолоджуватися кожною миттєвістю цього життя. Його можна читати вічність, кожен твір тільки почни і не можливо зупинитися.
Іноді читаєш і думаєш: ну що за нісенітниця, ну що за дурня, а сили зупинитися немає. Читаєш розділ за розділом, жадібно й неможливо насититися.»
Marchesa.

Про роман «Танцюй!... - в якомусь сенсі автор розповідає нам свою біографію, але так завуальовано, що складно зрозуміти, де правда, а де вигадка. Та як би складно він не писав, він залишається талантом, генієм нашого часу..»
kseniya - an.

«Цей японський письменник підкорив своїми творами не тільки рідну країну, а й увесь світ. Його книги пронизані містичним сумом і тихою нудьгою про життя. В Японії особливе ставлення до смерті. Й Муракамі показує нам, як різні герої ставляться до неї. Його кращі твори написані в стилі східного мінімалізму по відношенню до зовнішніх проявів життя й глибокої поваги до внутрішнього світу людини та його індивідуальності.»
Chitatel/ - fan.

Читайте також