ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Роман Сергія Лойко «Аеропорт» - книга, яку потрібно прочитати

На початку вересня відбулася презентація книги «Аеропорт». Її написав американський журналіст російського походження, кореспондент «Los Angeles Times», письменник, фотограф Сергій Лойко - всесвітньо відомий автор приголомшливих репортажів і фотографій з гарячих точок. Він був в Іраку, в Афганістані та в інших країнах, де відбувалися військові конфлікти.

Лойко співпрацює з радіостанцією «Ехо Москви» та «Новою газетою». Під час війни в Іраку Сергій Лойко став одним з найпомітніших журналістів, що описували операцію «Шок і тремтіння». Його репортажі для «Нової газети», кореспондентом якої він був, публікувалися в «Los Angeles Times», звучали в ефірі «Ехо Москви» та передруковувалися іншими світовими виданнями. Матеріали з його репортажів та щоденника увійшли в книгу «Шок и трепет».

Лойко - перший представник ЗМІ і єдиний іноземний журналіст, хто під час запеклих боїв у жовтні 2014 року заїхав в Донецький аеропорт. Відомий журналіст провів чотири дні серед українських військових і добровольців. Він першим став називати наших хлопців, що пройшли пекло в Донецькому аеропорту, "кіборгами", і зробив усе, що міг, щоб про національну трагедію українців дізнався весь світ.

Як кореспондент, Сергій Лойко зробив серію репортажів з Донбасу, результатом чого стала стаття з галереєю власних світлин на першій шпальті «Los Angeles Times».

Донецький аеропорт став символом торжества духу українських вояків. Але при цьому його руйнування стало образом божевілля, яке несе з собою війна. Агресія Росії для українців стала несподіваним випробуванням, в якому проявилася наша воля до захисту своєї державності.

"Аеропорт" Сергія Лойко: книга про війну, якої не повинно було бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали.

Головний герой роману - російський журналіст Олексій Молчанов, що пише для американських видань. Всі події і сюжетні повороти вигадані, проте засновані на реальних подіях, а у багатьох персонажів є прототипи - люди, які віддали без краплі жалю, свої життя за те, щоб ворог не зміг йти далі. Цікаво не те, як саме відбувалася облога Донецького аеропорту, читачеві буде цікаво поставити себе на місце цих героїв, які всупереч небезпеці пішли на безпрецедентну жертовність. Стала б та чи інша людина поводитися в їх ситуації так само?

Роман по-справжньому захоплює і тримає в напрузі до самого кінця. А ще в книзі неймовірно багато сюжетних ліній - вони перетікають одна в іншу ... Майдан, війна, особисті переживання героїв і, звичайно ж, любов. Сам Сергій Лойко сказав про свою книгу так: «Цей роман особисто для мене - про кохання. У ньому дуже багато жіночих образів: одні головні, розкриті, інші –другорядні, зустрічаються тільки в епізодах. Але ці епізоди дуже важливі і наповнені. Як, наприклад, дружина комбата, дружина російського, мати російського солдата, дружина снайпера ... Ці жінки як би присутні на цій війні ... ».

В романі страшна правда очевидця про те, як смерть і героїзм стали буднями вчорашніх абсолютно мирних людей. Дуже проникливо і щиро, до болю і щему серця...

Шановні користувачі читайте роман Сергія Лойко «Аеропорт» з цікавим сюжетом, з реальними подіями і у вас на багато що розкриються очі про цю війну - одну з найбільших трагедій України, чому обом сторонам конфлікту не потрібна ця війна і хто насправді вбиває жителів Донбасу.

За матеріалами інтернет видань

Читайте також