ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Сергій Жадан отримав престижну швейцарську літературну премію

Основний склад журі був представлений письменниками з різних країн, президентом журі виступила Віра Міхальскі-Хоффман. Вони одноголосно обрали роман «Ворошиловград», який опублікувало лозаннське видавництво Noir sur blanc.

Премія Jan Michalski Prize заснована однойменним фондом у 2004 році з метою підтримки творчості письменників та сприянню мультикультуралізму. У рамках діяльності інституції діє резиденція для літераторів і художників, розташована в мальовничому Монріше.

Вітчизняні літературні критики впевнені, що Сергій Жадан – майбутній лауреат Нобелівської премії з літератури.

Надамо деяку інформацію про письменника.

Сергій Жадан народився в місті Старобільськ, Луганської області. У 1996 році закінчив філологічний факультет Харківського університету ім. Каразіна. Після навчання вступив до аспірантури, по закінченні отримав вчений ступінь кандидата філологічних наук. З 2000 по 2004 рік працював на кафедрі філології викладачем. З 2004 року Жадан покидає посаду викладача та займається літературою. Перекладає німецьку та англійську поезію. Зокрема відомі переклад Жадана з німецького поета Пауля Целяна - збірка «Світлотиск» та декілька перекладів поезії Чарльза Буковські. Власні тексти Жадана перекладалися на німецьку, англійську, польську, сербську, хорватську, російську, білоруську та вірменську мови.

Роман Жадана «Anarchy in the UKR» отримав російську премію «Національний бестселлер» у березні 2008 року. За оповідання «Червоний Елвіс» журнал GO висуває Жадана на звання «Людина року» в номінації «Письменники».

Навіть російська газета «Известия» зазначила в статті, що «українського прозаїка можна назвати кращим російським автором».

           За матеріалами інтернет видань та газети «Демократична Україна»

Читайте також