ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Інновації в презентаціях

Ми живемо в добу, коли презентації перестали бути професійним полем піарників і медійників. Нам, представникам менш публічних професій, все частіше також доводиться долучатися до цього складного мистецтва.

Тим паче, не менш важливим за наші інноваційні ідеї є вміння представити їх «публіці».

На щастя, сьогодні існує багато «фішок», які дозволять представити будь-яку інформацію в доступній і оригінальній формі та зажити славу майстра репрезентативного жанру.

Отож, топ 5 трендів у створенні презентацій:

1. Нелінійна інтерактивна презентація. Набрид стандартний PowerPoint? Як щодо створення більш оригінальної презентації? Тоді Вам на онлайн-сервіс Prezi . Тут Вам не доведеться створювати окремі слайди з традиційним «перелистуванням». Презентація в Prezi виглядає єдиним великим полотном, інтерактивним полем, кожен з елементів якого може бути наближений і акцентований в потрібну Вам мить. Така презентація виглядає нестандартно.

2. Інфографіка. Це візуальне відображення даних, призначене для швидкого сприйняття. Адепти інфографічного способу відображення інформації давно зрозуміли просту істину: люди не хочуть витрачати багато часу і сил на нові знання. І єдиний спосіб полегшити їм завдання: добре структурувати інформацію та дуже лаконічно її представити.

Якщо Ви стверджуєте, що ніколи в очі не бачили інфографіку, то помиляєтеся. Адже, простіше кажучи, інфографіка — це діаграми, схеми, графіки, карти. І виникли вони аж ніяк не в XXI ст. Просто зараз існує більше інструментів для створення привабливої інфографіки. До Ваших послуг безліч онлайн-сервісів: Visual.Ly, Easel.Ly , Piktochart , Infogr.am .

3. Анімація. Чому б не перетворити Вашу презентацію на невеличкий анімаційний ролик? Це точно приверне увагу аудиторії та змусить досмакувати Ваші ідеї до кінця.

Динамічні анімаційні презентації стають просто-таки мастхевом в арсеналі успішної людини.

Тим більше, що створення анімаційних презентацій стає не набагато складнішим за користування звичним вже PowerPoint. Спробуйте спеціальні сервіси і переконайтеся: GoAnimate, PowToon , Moovly .

4. Скрайбінг. Це прийом анімації з ефектом промальовування від руки. Зроблена таким чином презентація точно не залишиться непоміченою. Спробуйте програму Sparcol VideoScribe і подайте свої ідеї ефектно.

5. Сторітеллінг. Це модне слівце, яке має англійське походження, перекладається дуже просто — «розповідання історій». Це вже скоріше з області літератури, а не технологічних новинок.

Маркетологи говорять: хочете бути переконливими — розповідайте історії. Саме в ритмі живого оповідання мозок найкраще і найефективніше засвоює інформацію. Бо історії ми сприймаємо близько до серця. Ми ототожнюємо себе з їх героями.

Тому в бізнесі, особливо на Заході, вже давно зрозуміли, що успішна презентація — це не сухий опис переваг товару або перелік досягнень компанії, а емоційна історія. Наприклад, як цей товар змінив чиєсь життя на краще. Як діяльність компанії об’єднує людей у спільноту. Як разом з успіхами компанії успішнішими стають її клієнти.
Тому в нас лише одна порада: вчіться розповідати історії.

До речі, цю навичку чудово розвиває читання. Тож не баріться: приходьте в бібліотеку і розвивайте в собі оратора!