ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

ФОРУМ МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ

Ні для кого не секрет, що головним «гравцем» на полі креативних ідей є молодь. Ну а якщо мова про бібліотечну молодь, то краще і взагалі готуватись до чогось наднеординарного.

Одним з «найсвіжіших» наочних підтверджень правдивості цієї тези став Форум молодих бібліотекарів, організований Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації. Отож, 7-8 квітня 2016 року в Києві зібрались молоді й амбіційні фахівці з бібліотек різних регіонів України, щоб обговорити вельми актуальну і цікаву тему – «Бібліотека на мапі міста». Харківську обласну бібліотеку для юнацтва на заході представляла заступниця директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань Марія Медведська.

Бібліотека як культурний центр, проекти як образ життя бібліотек, конкуренція і соціальне партнерство, фінансовий розвиток і грантменеджмент культурної установи, сучасний дизайн, медіаграмотність і навіть 3D-технології та театр у бібліотеці – протягом цих 2 днів не було жодних тематичних обмежень і комунікативних бар’єрів для обговорення актуальних проблем інноваційного розвитку бібліотек і ролі молодих бібліотекарів у цьому складному, але необхідному процесі.Саме цей курс на інтелектуальну відкритість якнайкраще мотивував учасників на те, щоб спільно шукати гідні відповідіна ризики і виклики, які постають перед сучасним молодим фахівцем. Тим паче, що інтелектуальну співзвучність з ідеями українських бібліотекарів демонстрували і зарубіжні колеги, які відвідали Форум: Хелен Кар’я, керівник відділу Центральної бібліотеки м.Таллінн, член Клубу молодих фахівців Естонської бібліотечної асоціації, Ольга Вовк, провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Білоруського національного технічного університету, Любов Кульчицька, завідувачка сектором Бібліотеки – культурного центру ім.І.Мангера м. Кишинів.

Отож, два дні минули в атмосфері мотиваційно потужних промов, цікавих дискусій, спільних творчих сесій і навіть затишних «кулуарних» обговорень. Та найголовніше, що по собі Форум залишив безліч нових знайомств, ідей і способів співпраці. І з часом ці «зерна» мають шанс прорости в повноцінні проекти, які не словом, а ділом змінюватимуть культурну реальність в Україні на краще.