ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Бібліотечні інновації

"Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва"

Традиційно Державною бібліотекою України для юнацтва у Києві проводиться Школа професійної майстерності. Цього року навчальний семінар "Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва", в межах вже VI Школи професійної майстерності, відбувся 23 листопада. І завітали на нього саме молоді фахівці ХОБЮ: заступник директора Марія Медведська, зав. сектора абонементу Заречіна Алла та бібліотекар естетичного відділу Боклажко Юлія. Організатори, намагаючись розкрити різні сфери та особливості професійної діяльності бібліотекарів з підростаючим поколінням, створили дуже насичену програму.    Читати далі


VII Львівський міжнародний бібліотечний форум

2016 рік вже теж встиг принести свою порцію щастя: VII Львівський міжнародний бібліотечний форум, як і було заплановано, відбувся 14–17 вересня. І що найприємніше, не обійшовся він без представника Харківської обласної бібліотеки для юнацтва в особі заступника директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань Марії Медведської. Отож, 2016 року на відвідувачів бібліотечного форуму чекали 4 дні, від самого ранку до вечора наповнених численними тематичними сесіями і панельними дискусіями,відвідуванням найцікавіших бібліотечних локацій Королівського міста, презентаціями та екскурсіями, а ще, без перебільшень, сотнями найрізноманітніших культурних подій в межах Форуму видавців.    Читати далі


ФОРУМ МОЛОДИХ БІБЛІОТЕКАРІВ

7-8 квітня в Києві зібрались молоді й амбіційні фахівці з бібліотек різних регіонів України, щоб обговорити вельми актуальну і цікаву тему – «Бібліотека на мапі міста» на форумі молодих бібліотекарів, організованого Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації. Харківську обласну бібліотеку для юнацтва на заході представляла заступниця директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань Марія Медведська.   Читати далі


VI Львівський бібліотечний форум «Бібліотек@ – стратегія розвитку»: Підсумки

Вже традиційно у вересні всі бібліотечні шляхи ведуть до Львова. Адже саме в цей час в Королівському місті у межах Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» відбувається Бібліотечний форум – без перебільшень, унікальна за розмахом і представництвом подія в культурному житті України. Цей рік також не став виключенням: з 8 по 12 вересня 2015 року Львів вітав Бібліотечний форум вже вшосте.   Читати далі


"Бібліотечні альтернативи по-львівськи"

У добу Інтернету фахівці мають безліч можливостей для обміну досвідом: блоги, скайп-зустрічі, соціальні мережі… Але хіба це може замінити користь і задоволення від "живого" спілкування? У тому, що інновації найкраще передаються саме особисто, "з рук в руки", мали змогу переконатись 20 бібліотечних фахівців з різних областей України - учасники нещодавньої професійної навчальної поїздки на Львівщину, організованої програмою "Бібліоміст".   Читати далі


Інновації в презентаціях

Ми живемо в добу, коли презентації перестали бути професійним полем піарників і медійників. Нам, представникам менш публічних професій, все частіше також доводиться долучатися до цього складного мистецтва. Тим паче, не менш важливим за наші інноваційні ідеї є вміння представити їх «публіці». На щастя, сьогодні існує багато «фішок», які дозволять представити будь-яку інформацію в доступній і оригінальній формі та зажити славу майстра репрезентативного жанру.   Читати далі

Бібліотека та інновації:
чи нам по дорозі?

За свою історію людство створило безліч дивовижних речей. Зокрема, і бібліотеки. Вигадали їх не просто так: потрібно було місце, де можна зберігати все те, що допомагає нам виживати саме як homo sapiens, людині розумній.

Століттями людина йшла пліч-о-пліч з бібліотекою. Змінювалися умови життя, світоглядні детермінанти. Але незмінним залишався високий соціокультурний статус бібліотеки. Вона асоціювалася з інтелектуальним розвитком, освіченістю, гуманними цінностями.

Сьогодні ж людина живе в Інтернет-епоху, яка кардинально змінила інтелектуальну культуру та змусила подивитися на бібліотеку під іншим кутом зору. Зрештою, чи не вперше в історії постало питання: чи потрібна взагалі бібліотека? Чи є вона ефективною в добу начебто відкритого доступу до інформації?

Навіть якщо не всі бібліотекарі виявляються достатньо сміливими, щоб поставити собі ці запитання, за них це робить суспільство. Вже не один рік навколо цієї теми точаться дискусії. І ми не можемо закривати на це очі.

Отож, у нас, бібліотечних фахівців, є лише два шляхи: «плисти за течією», закривши очі на проблему, або ж боротися за своє достойне майбутнє, шукаючи шляхи адаптації до нових умов, викликів і вимог.

Світова практика свідчить, що другий шлях є продуктивним. За умови відповідних зусиль з нашого боку. За умови, що ми готові змінюватися, щоб бути краще для наших користувачів. Щоб відповідати очікуванням. Щоб не пасти задніх.

Світ вимагає від нас змін. У вигляді інновацій, тобто нововведень у роботі, які якраз і спрямовані на розвиток і покращення..

Зрештою, інновації — це те, що сьогодні рухає планету, задає її ритм і темп. Тож, якщо ми не хочемо бути в дисонансі зі світом, нам варто крокувати шляхом інновацій.

Саме з метою зорієнтувати Вас у різноманітті інноваційних напрямків роботи в структурі Харківської обласної бібліотеки для юнацтва було створено сектор впровадження бібліотечних інновацій.

Тут Ви зможете знайдете інформацію про найкращий передовий бібліотечний досвід, отримати кваліфіковану методичну допомогу та відповіді на фахові запитання.