ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Бібліотечна подорож до Львова

На тиждень місто Львів стає центром усіх книголюбів, книгофілів, бібліотекарів, видавців і письменників. І щороку Харківська обласна бібліотека для юнацтва приймає участь у такому важливому заході. Так приєдналася вона до 10-го Львівського міжнародному бібліотечному форуму та 26-го BookForum , які проходили з 18 по 21 вересня.

В цьому році слоганом Міжнародного бібліотечного форуму був: Нова бібліотека - це відповідальність кожного. Тому що розуміння важливості бібліотеки, це не тільки про самих працівників, це і про громаду, соціум, активістів, видавців.

Тому для пошуку перспектив та рішень на виклики, які сьогодні стають перед сучасною українською бібліотекою і бібліотекарами було долучено та запрошено фахівців з різних сфер громадського життя. А це були і представники самої бібліотечної сфери з України та Європи, бізнес-сектор, it-сфера, соціальні платформи, письменники та видавці, представники влади. Знайомство з ідеями колег з інших країн - це дуже надихає й дозволяє зрозуміти, що існує багато альтернатив для вдосконалення та розширення діяльності бібліотек. Так, у Литві, вже є робот-бібліотекар, але на жаль, він приїхати не зміг.

Форум видавців став брендом в нашій країні, тому ті, хто люблять гарячі новинки, могли придбати їх саме там. Звичайно ж, важко встояти і купити тільки одну книгу. А якщо книгу приїхав рекламувати сам автор, то ще більше важче встояти. Самою очікуваною серед них стала презентація свіжого роману Януша Леона Вишневського "Зміщення спектра", книга, яка в Україні вийшла на 10 днів раніше, ніж в його рідній Польщі. Так само була організована зустріч з самим автором, який з великим задоволенням розповідав про свою книгу, героїв, про почуття любові, та як проходить творчий процес саме у нього.

Дуже гарне місто Львів і тема книг, як і запах кави, витає в вуличках. Міжнародний форум бібліотекарів і BookForum ділилися своєю захопленістю своєю справою, прагненням рости і розвиватися. Кожний рік можна побачити, що книжкова тема все ж важлива для нашого суспільства.