ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

ВІДКРИТТЯ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТРУ ДЛЯ ГРОМАДИ

Днями в Харківській обласній бібліотеці для юнацтва відбулась довгоочікувана подія – відкриття Інтернет-центру, який було створено в межах проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», однієї з Ініціатив інфраструктурної програми для України на замовлення Уряду Німеччини, які виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Як саме відбувалось це відкриття і яку користь від діяльності центру отримає громада, читайте в нашому репортажі.

Спочатку – про офіційних осіб на заході

Привітати команду бібліотеки та, головне, громаду з новими технічними потужностями для соціокультурного розвитку на офіційне відкриття центру завітала ціла делегація офіційних осіб. Серед них:

• Ірина Косуля, представниця німецької федеральної компанії GIZ, координатор проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб»

• Лариса Нікіфоренко, начальник Управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України

• Наталія Плотнік, заступник начальника Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

• Тетяна Заярна, головний спеціаліст відділу координації міжнародної технічної допомоги та співробітництва з міжнародними організаціями Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації

• Валентина Ракитянська, голова Харківського обласного відділення Харківського обласного відділення Української бібліотечної асоціації.

З вуст організаторів – про важливі досягнення

Втім, не тільки словам привітання щодо кращих можливостей для бібліотеки та її користувачів в майбутньому, але й визначенню вже досягнутих результатів було присвячено цей захід.

Адже розпочався він, власне, з презентації громадськості командою нашого закладу підсумків своєї діяльності протягом січня–березня 2017 року, завдяки яким і стала можливою поява Інтернет-центру.

Мова про реалізацію в результаті перемоги в конкурсі проектів «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» серії освітніх заходів для вимушених переселенців і членів приймаючих громад Харківщини.

Так, за підсумками роботи в партнерстві з Харківським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації, протягом двох місяців бібліотека під гаслом «Навколо знань єднаємо громаду» організувала 16 різних освітніх активностей, які охоплювали такі важливі теми, як профорієнтація, сучасні технології, безпечна поведінка в Інтернеті, медіа-грамотність, розвиток комунікативних навичок, психологічної культури тощо. До дії проекту було залучено понад 1600 учасників в 5 різних локаціях міста та області.

Від юної учасниці навчальних заходів – особиста історія успіху

Цю узагальнену статистику бібліотечних досягнень органічно доповнила особиста історія успіху від однієї з юних учасниць проекту Ярини, яка пройшла в бібліотеці курс навчання основам роботи з графічними редакторами.

«Спочатку я переживала, наскільки складним буде це навчання і чи сподобається мені взагалі. Втім, завдяки професійному тренеру та дружній атмосфері все виявилось дуже просто та надзвичайно цікаво. І тепер я згадую з вдячністю, що завдяки бібліотеці я спробувала дещо зовсім нове, але дуже корисне для себе. Те, що точно знадобиться мені в майбутньому», – щиро ділиться своїми враженнями від навчання Ярина.

Записала ж її на цей курс мати – Наталія Варакіна, голова громадської асоціації «Асоціація одиноких батьків «Ярина», яка є давнім другом бібліотеки і регулярно стежить на нашими новинами.

Розмова про подальші перспективи

Тепер же громадськості випаде нагода слідкувати за зовсім новим етапом реалізації розпочатої бібліотекою роботи зі створення сучасного та сприятливого соціально-освітнього простору, відкритого як для відвідувачів з числа ВПО, так для і місцевих жителів.

Адже зі створенням Інтернет-центру наш заклад зможе вже на постійній основі надавати користувачам доступ до різноманітних соціально орієнтованих послуг: від навчальних онлайн-курсів та можливостей Інтернет-комунікації до сервісів з працевлаштування та ведення власного бізнесу.

Отож, завдяки підтримці Уряду Німеччини відтепер на базі нашої бібліотеки відвідувачі зможуть користуватись перевагами швидкісного Інтернету на 8 сучасних повністю обладнаних комп’ютерах. А також, звісно, звертатись за допомогою та консультаціями до самих бібліотечних фахівців.

Відтак, нам залишається лише запросити всіх охочих самим випробовувати можливості сучасних технологій для навчання, заробітку, творчої самореалізації, спілкування, вирішення побутових проблем. Приходьте і відкривайте нові перспективи разом з нами!