ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"Фестивальна країна"

Репортаж-огляд, що був проведений 27 січня для учнів ХЗОШ №58, мав назву «Фестивальна країна». Що ж то за держава, у якій святковий настрій ніколи не закінчується, а фестивальні дні йдуть один за одним? Виявляється, це – Україна! Наш «фестивальний календар» настільки різноманітний, що кожен може знайти «локацію» до душі.

Кіномани можуть відвідати міжнародний кінофестиваль в Одесі або в рідному місті, адже «Харківський бузок» демонструє короткометражні фільми, привезені із різних країн, вже 7 років. Хочеться відчути музичний шквал? «Захід-фест», «Схід-фест», «Імпульс-фест» та багато інших майданчиків для поціновувачів рок-музики. Хочеться, щоб зі сцени дали джазу? «JazzKoktebel» у Затоці вабить меломанів парусами, що несуть сцену в бурхливому потоці імпровізації. Ну а найстаріший український фестиваль «Червона рута» може догодити різним смакам, адже поєднав не один музичний стиль.

Захоплюєтесь спортом? Вабить етнічна культура? Бажаєте насолодитися вишуканою хореографією? – вас чекає багато фестивальних майданчиків в Україні.

Чи чули ви про фестиваль недержавних театрів «Я і Села Брук»? Фест вуличного мистецтва, що проходить в торговому центрі «Дафі»? Нову фестивальну ініціативу «PlanB», яка вдало синтезувала нову музику та важливі соціальні ініціативи? До речі, майже ніхто із присутніх нічого не знав про ці проекти. Та, зрештою, їх за це можна вибачити, адже фестивальне життя цієї молоді тільки починається!

Організаторам заходу хотілося не лише зацікавити аудиторію, але й подарувати учасникам мрії, які варто здійснювати. Бібліотекарі та гості невеликого «івенту» закликали молодь власноруч творити фестивальну атмосферу. Може, то були б просто слова, якби яскраві та неординарні сестри-близнючки Тетяна та Дар’я Щербіни не поділилися власним досвідом волонтерства на джазових фестивалях у Англії та Франції. Ми сподіваємося, що цей цікавий досвід мотивуватиме старшокласників на майбутні звершення.

Підводячи підсумки зустрічі, можна лише сказати, що всі присутні мали можливість підвищити рівень власної правової освіченості, здобути дуже корисні знання та водночас гарно провести час.