ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

"Культурний шок"

Знаєте, що таке перемога по бібліотечному?! Це коли дівчина, що перед заходом казала: "Я взагалі не мала бажання сюди йти!", після інтелектуального пошуку в стінах ХОБЮ підстрибувала та вигукувала: "Він такий класний! Обожнюю бібліотеку! Коли ми прийдемо сюди наступного разу?!", маючи в своєму телефоні фотку з… Але все поступово!

Спочатку до бібліотеки прийшли постійні члени молодіжного клубу. Бібліотекарі привітали їх із спільною перемогою "Молодь змінює світ" у Регіональному конкурсі ім. Л.Б. Хавкіної, в результаті якого проект посів почесне друге місце серед інноваційних бібліотечних проектів. Нові обличчя у нашій аудиторії довго чекати себе не примусили, а тому досить швидко в нашій читальній залі зібралась чимала група із учнів ХЗОШ №58, ХПЦПТО та ХПЛШВП при УІПА. Фахівці бібліотеки повідомили присутніх, що на них чекає "Культурний шок", тобто захід саме з такою назвою.

Разом ми передивилися та обговорили зворушливу соціальну рекламу, зняту в Харкові та в Європі, про пошук порозуміння між народами, поміркували, що таке шок від зіткнення із іншим світоглядом та як його пережити найменш драматично. А далі розпочалось найцікавіше!

Перший наш гість - Лінкольн, що приїхав із далекої та загадкової країни Зімбабве. Він розповів, що в його країні всі допомагають один одному, сусіди постійно спілкуються та запрошують один одного у гості. А от у Харкові іноземцю гостинності спочатку не вистачило. До того ж, африканця шокували занадто жарке літо, надзвичайно холодна зима та прискіпливі правоохоронці. Та попри все це, студент-медик знайшов у нашій країні нових друзів та сердечне тепло.

Про AIESIC та можливості міжнародних стажувань розповіли Ніна та Бішой. Зокрема, хлопець із Єгипту поділився власним незабутнім досвідом стажувань у Польщі, "host family", що його приймали наче власного сина та неперевершений досвід спілкування з представниками іншої культури.

Останнім нашим спікером була Олена, яка презентувала Данію, познайомивши всіх з власним архівом фотографій та поділилася враженнями від спілкування із представниками різних країн, які вона здобула під час поїздки по обміну досвідом між молодіжними лідерами Червоного Хреста.

Пройшла лише година, як засідання клубу стало суто неформальним: дівчата з ліцеїв оточили представників AIESIC та Червоного Хреста, розпитуючи, як можна приєднатися до найбільших громадських організацій у світі, усі фотографувалися та робили селфі з гостями заходу та посміхались.

Що ще треба бібліотекарям для щастя?!