21 червня

Франсуаза Саган: «Я пишу инстинктивно, как живу или дышу»

21 червня 1935 року в сім’ї багатого провінційного промисловця в місті Кажарк народилася Франсуаза Саган (Куарез). Освіту здобула в найкращих релігійних навчальних закладах Франції. Навчалася в Сорбонні, але покинула університет заради письменницької праці. Перший роман «Здрастуй, смуток!» (1954) зробив її скандально відомою в 19 років. Показовим було те, що рання і гучна слава не затьмарили її розум.

Франсуазе Куаре, звичайно ж, потрібен був псевдонім, щоб літературний шедевр був завершений. І вона запозичила його у Марселя Пруста – в його романі жила-була принцеса Саган. Саме так бачила себе письменниця. Франсуаза – дочка багатих батьків, поглинена поезією Артюра Рембо і Поля Елюара.

Назва свого першого роману «Здрастуй, смуток!» Франсуаза взяла якраз з вірша Елюара: «Здрастуй, смуток, Любов піддатливих тел, Невідворотність любові». До речі, до Полю Елюара письменниця ще повернеться, назвавши один зі своїх останніх романів буквально цитатою з автора – «Прощай, печаль».

Прощай же грусть!
И здравствуй грусть.
Ты вписана в квадраты потолка.
Ты вписана в глаза, которые люблю.
Ты еще совсем не беда,
Ведь даже на этих бледных губах
Тебя выдает улыбка.
Так здравствуй грусть!
Любовь любимых тел.
Могущество любви,
Чья нежность возникает,
Как бестелесное чудовище
С отринутою головой
Прекрасноликой грусти.
Поль Элюар Франсуаза Саган «Здравствуй, грусть»

Саган написала 22 романа, 11 п’єс, кілька новел і есе. І в кожне зі своїх творінь вона вкладала часточку себе, адже Франсуаза неймовірно любила своїх читачів, навіть тих, хто невпинно критикував її творчість.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *