20 вересня

День 20 вересня багатий різними подіями та іменинниками. Сьогодні святкують свій день народження богиня світового кіно незрівняна Софі Лорен та письменник Джордж Мартін, автор фантастичної саги «Пісня  льоду та полум`я».

Але я хотіла б згадати ще одну людину, яка народилася 20 вересня. Людину видатної мужності, яку все життя вабили  далекі обрії та незвідані землі. Його ім`я – Фаддей Фаддеєвич Беллінсгаузен – російський мореплавець німецького походження, адмірал і першовідкривач Антарктиди. Справжнє ім’я мореплавця Фабиан Готлиб Тадеус Беллінсгаузен. Фаддей Беллінсгаузен народився 20 вересня 1778 року в сім’ї остзейских дворян в родовому маєтку на острові Сааремаа в Естонії. З 11 років вчився в Морському кадетському корпусі в Кронштадті. Під час російської служби іменувався Фаддеєм Фаддеєвичем. На початку XIX століття брав участь в першій російській кругосвітній експедиції під командуванням Крузенштерна. Після повернення Беллінсгаузену було доручене командування корветом і фрегатом у Балтійському і Чорному морі. З 1819 по 1821 рік він очолював кругосвітню подорож в Антарктику з метою відкриття і вивчення нових земель.

У січні 1820 року експедиція відкрила Антарктиду. Російські кораблі тричі перетинали Південний полярний круг за цей період. Постеживши за льодовиком, Беллінсгаузен і Лазарєв (командир 2-ої шлюпки) зробили висновок, що перед ними стоїть “льдинный материк”. В результаті шельфовий льодовик в східній Антарктиці був названий на честь Беллінсгаузена. У січні 1821 експедицією був виявлений острів, який назвали на честь Петра I, а також беріг, названий на честь Олександра I. Влітку 1821 року, завершивши свій 751-денний похід, експедиція повернулася в Кронштадт. Після повернення мореплавецеві був присвоєн чин капітана 1-го рангу. У 1826 рік Беллінсгаузен очолив флотилію в Середземному морі і взяв участь в російсько-турецькій війні.

У 1839 році він був призначений губернатором Кронштадта. Тут же він і провів залишок свого життя. Фаддей Беллінсгаузен помер в січні 1852 року. Сьогодні його ім’ям названий не лише льодовик в Антарктиці, але і море в Тихому океані, мис, острів і улоговина.

Життя таких людей  для нас, нащадків, є прикладом допитливості в пізнанні незвіданого, мужності в подоланні перешкод на шляху до своєї мети та тріумфу людського духа.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *