14 грудня

Безперечно, грудень найчарівніший місяць року. В цей час навіть дорослі очікують чогось незвичайного та казкового. Свята попереду. А сьогодні я хочу розповісти вам про героїв-дослідників нашої планети. Знайомтесь—Роальд Амудсен. Саме 14 грудня, але далекого 1911 року його експедиція вперше в історії людства досягла Південного полюса Землі.

З дитячих років Амундсен мріяв про подорожі та експедиції на північ. У 1889 році його кумиром став полярний дослідник Фрітьоф Нансен, який щойно повернувся зі своєї Гренландської експедиції. Юний Роальд був вражений повідомленнями про похід Нансена через покритий льодом острів, він мріяв, що одного разу стане таким же знаменитим. Він п’ять років вивчав морську справу, наймаючись на різні судна. У 1897 році його мрії починають збуватися: в якості помічника капітана Амундсен відправляється в експедицію до Південного полюса на кораблі «Бельжіка». Очолював експедицію бельгійський лейтенант Адрієн де Жерлаш. Завдяки цій подорожі Амундсен зміг познайомитися з суворими умовами приполярних зон, щоб краще підготуватися до свого першого самостійного плавання.

Купивши невелике судно «Йоа», в 1903 році він відправився в арктичну експедицію. Разом з шістьма товаришами Амундсен відкрив Північно-західний прохід з Атлантичного океану в Тихий. Назад на батьківщину Амундсен повернувся лише восени 1906 року, і відразу ж був визнаний національним героем. Після свого тріумфального повернення діяльний норвежець почав готуватися до нової подорожі, до Північного полюса. Але експедиції не судилося відбутися: під час підготовки до неї прийшла звістка про те, що американець Фредерік Кук став першою людиною, яка досягла цієї точки землі. Амундсен поміняв свої плани і в серпні 1910 року рушив в Антарктику. 13 січня 1911 року «Фрам» причалив до крижаного бар’єра Росса. Команда Амундсена почала готуватися до експедиції, тренуючись, знову і знову перевіряючи кожну дрібницю, і розміщуючи склади з продовольством уздовж наміченого маршруту до полюса. 19 жовтня 1911 Амундсен і його команда вирушили в дорогу. Його загін вибрав в якості засобу пересування перевірений століттями спосіб – собачі упряжки. 14 грудня Амундсен досяг своєї мети і поставив норвезький прапор над безмежною сніговою рівниною.

Такі видатні особистості розширюють обрії нашого світу. Тож в наступаючому Новому році я бажаю всім вірити у свою мрію та наполеглево йти до своєї мети.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *