29 грудня

Шановні читачі та гості нашого блогу !

Привітаємо Євге́на Микола́йовича Нищу́ка, народного артиста України, актора театру і кіно, міністра культури України  з 45-річним ювілеєм!

 Ролі та вистави

Момент кохання

https://www.youtube.com/watch?v=z7I8Di8Dpqc

Фільмографія

Голосом актора озвучено українською мовою чимало відомих фільмів: «Володар перснів», «Гаррі Поттер», «Олександр», «Повне затемнення», «Злови мене, якщо зможеш» та інші.

 Кіборги | Трейлер №1 (2017)

https://www.youtube.com/watch?v=USIw65oKvg4

Posted in Uncategorized | Leave a comment

14 грудня

Безперечно, грудень найчарівніший місяць року. В цей час навіть дорослі очікують чогось незвичайного та казкового. Свята попереду. А сьогодні я хочу розповісти вам про героїв-дослідників нашої планети. Знайомтесь—Роальд Амудсен. Саме 14 грудня, але далекого 1911 року його експедиція вперше в історії людства досягла Південного полюса Землі.

З дитячих років Амундсен мріяв про подорожі та експедиції на північ. У 1889 році його кумиром став полярний дослідник Фрітьоф Нансен, який щойно повернувся зі своєї Гренландської експедиції. Юний Роальд був вражений повідомленнями про похід Нансена через покритий льодом острів, він мріяв, що одного разу стане таким же знаменитим. Він п’ять років вивчав морську справу, наймаючись на різні судна. У 1897 році його мрії починають збуватися: в якості помічника капітана Амундсен відправляється в експедицію до Південного полюса на кораблі «Бельжіка». Очолював експедицію бельгійський лейтенант Адрієн де Жерлаш. Завдяки цій подорожі Амундсен зміг познайомитися з суворими умовами приполярних зон, щоб краще підготуватися до свого першого самостійного плавання.

Купивши невелике судно «Йоа», в 1903 році він відправився в арктичну експедицію. Разом з шістьма товаришами Амундсен відкрив Північно-західний прохід з Атлантичного океану в Тихий. Назад на батьківщину Амундсен повернувся лише восени 1906 року, і відразу ж був визнаний національним героем. Після свого тріумфального повернення діяльний норвежець почав готуватися до нової подорожі, до Північного полюса. Але експедиції не судилося відбутися: під час підготовки до неї прийшла звістка про те, що американець Фредерік Кук став першою людиною, яка досягла цієї точки землі. Амундсен поміняв свої плани і в серпні 1910 року рушив в Антарктику. 13 січня 1911 року «Фрам» причалив до крижаного бар’єра Росса. Команда Амундсена почала готуватися до експедиції, тренуючись, знову і знову перевіряючи кожну дрібницю, і розміщуючи склади з продовольством уздовж наміченого маршруту до полюса. 19 жовтня 1911 Амундсен і його команда вирушили в дорогу. Його загін вибрав в якості засобу пересування перевірений століттями спосіб – собачі упряжки. 14 грудня Амундсен досяг своєї мети і поставив норвезький прапор над безмежною сніговою рівниною.

Такі видатні особистості розширюють обрії нашого світу. Тож в наступаючому Новому році я бажаю всім вірити у свою мрію та наполеглево йти до своєї мети.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

11 грудня

… з історії написання великих віршів

… Більшість поетів прагнуть у своїх творах передати те, що вони відчувають у момент написання. Авторству Бориса Пастернака належать вірші самої різної тематики. Сам поет ніколи не вважав себе людиною, яка здібна витончено передавати словами почуття та щиро мріяв про те, що коли-небудь зможе цьому навчитись. Однак, саме за віршами Пастернака можна спостерігати найважливіші події його особистого життя. Прикладом такого твору є вірш «Никого не будет в доме…», який поет присвятив другій дружині Зинаїді Нейгауз.

«Никого не будет в доме…» Борис Пастернак

Никого не будет в доме,
Кроме сумерек. Один
Зимний день в сквозном проёме
Незадёрнутых гардин.

Только белых мокрых комьев
Быстрый промельк моховой,
Только крыши, снег, и, кроме
Крыш и снега, никого.

И опять зачертит иней,
И опять завертит мной
Прошлогоднее унынье
И дела зимы иной.

И опять кольнут доныне
Неотпущенной виной,
И окно по крестовине
Сдавит голод дровяной.

Но нежданно по портьере
Пробежит сомненья дрожь, —
Тишину шагами меря.
Ты, как будущность, войдёшь.

Ты появишься из двери
В чём-то белом, без причуд,
В чём-то, впрямь из тех материй,
Из которых хлопья шьют.

А зараз пропоную послухати цей твір у виконанні Андрія Мягкова.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

8 грудня

Ось вже і промайнув перший тиждень зими. Час від часу підіймається сильний вітер та боляче б’є в обличчя. Ми відчуваємо морозний подих зими.

Вона починається по-різному, але найчастіше початок зими – це холодні вітри і сонячні морозні дні, що прийшли на зміну дощової осені. На деревах вже давно нема листя, вони поринули в глибокий зимовий сон. Шкода тільки що насолодитися яскравим сонцем взимку непросто, адже в цю пору року сонце світить лише кілька годин на добу. Люди вдягнені у гарні хутра, закутані у теплі шарфи, але ніс і щоки не завжди вдається вберегти від морозу – вони набувають рум’яних відтінків.

Щоб по-справжньому любити зиму, її холодну красу і царську велич треба володіти стійкістю і життєлюбством. Адже вона може пробрати суворим морозом , захватити жорстокими вітрами і обсипати хльосткою  сніговою крупою , прагнучи настрашити будь-кого, хто наважиться на одноборство з її чарівною міццю.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

9 жовтня

Всесвітній день пошти (World Post day) – один з міжнародних днів, що відзначаються в системі ООН. Проводиться щорічно 9 жовтня за рішенням 14 конгресу Всесвітнього поштового союзу (Universal Post Union) в день створення союзу в 1874 році. А Всесвітнім днем пошти цей день був проголошений на конгресі Всесвітнього союзу поштовиків, що відбувся в Токіо в 1969 році. На сьогоднішній день Всесвітній Поштовий Союз нараховує в своєму складі 192 країни. За даними ВПС міжнародна пошта говорить 6800 мовами своїх клієнтів і є найдовшою в світі мережею фізичної доставки пошти. Вона призначена для забезпечення надійного, ефективного та економічного перевезення товарів та обміну ідеями, а також для передачі особистих думок друзям на великі відстані.

З 9 жовтня проводиться міжнародний тиждень листа. Отже, давайте писати один одному листи, наповнені тільки теплом і любов’ю. Не забувайте, пишіть всім своїм рідним і близьким, які зараз не поруч з вами!

Posted in Uncategorized | Leave a comment

6 жовтня

Батько «Земного яблука»

Дивно?! Земне яблуко. Хто створив таке диво?

Творцем найдавнішого із збережених до наших днів глобусу, відомого як «Земне яблуко» є Мартін Бегайм — німецький науковець, негоціант і мореплавець, довгий час перебував на португальській службі.
Народився Мартін Бегайм 6 жовтня 1459 року в баварському місті Нюрнберг в багатій купецькій родині, що походила з Богемії та оселилася в Нюрнбергу на початку ХІV століття. Мартін був найстаршим із семи синів. Його батько, Мартін Бегайм-старший, торгував з Венецією, 1461 року був обраний до міського сенату і помер у 1471 році (мати-Агнес Бегайм померла 8 липня 1487 року)

Мартін з юних років брав участь у справах батька; після його смерті працював разом зі своїм дядьком Леонардом і Йоріусом ван Дорппом, торговцем тканинами з міста Мехелен. Зберігся лист Бегайма до свого дядька Леонарда, датований 18 вересня 1478 року, в якому Бегайм висловлює небажання повертатися до Мехелену і прагнення покращити свої купецькі навички. У 1478 році Бегайм переселився до Антверпена, де працював у фарбувальній майстерні; там же навчався арифметики. Є відомості, що Бегайм навчався у Йоганна Мюллера, найбільшого астронома і математика того часу.
1484 року Бегайм вперше з’явився в Лісабоні у торговельних справах (за того часу розширювалися зв’язки Португалії з Фландрією та Ганзою), через рік був посвячений у лицарі королем Жуаном ІІ. У 1488 році він одружився на дочці свого друга Йоссі ван Хуртера, фламандця на португальській службі, який обіймав посаду губернатора островів Піку і Фаял (Азорський архіпелаг), і оселився на Азорах. Шлюб дозволив Бегаймові наблизитися до двору, і, можливо, отримати посаду придворного астронома й картографа.
У 1490 році Бегайм повернувся в рідне місто у торгових справах. Георг Хольцшуер, член міської ради, який подорожував до Єгипту, до Святої землі й цікавився географічними відкриттями, переконав його залишитися в місті і створити глобус, на якому були б відображені останні відкриття португальців.
Глобус, який зберігся до наших днів, був виготовлений в 1493 році німецьким вченим Мартіном Бехаймом. На ньому були відображені географічні пізнання  європейців напередодні відкриття Америки. Величина глобуса, прозваного «Земним яблуком», – 507 мм в діаметрі; на ньому немає відомих нам вказівок широти і довготи, але є екватор, меридіани, тропіки і зображення знаків зодіаку. Також представлені короткі описи різних країн і зображення їхніх жителів.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

27 вересня

Як стати успішним.

Бути успішним, чи не цього хоче більшість людей? Адже сучасний світ – це світ конкуренції. Можливість бути успішним закладена в кожному з нас. Але як же цього досягти?

Однак, тільки «хочу» в досягненні бажаного, звичайно, мало. Потрібно діяти. Що ж заважає людині стати успішним?

 1. Перш за все, невпевненість в собі. Після чергової спроби змінити своє життя на краще, людина раптом розуміє, що вона ні на що не здатна і перестає навіть намагатися.
 2. Розчарування. В принципі, розчарування є наслідком невпевненості в собі. Навіщо щось робити, якщо все це марно?
 3. Брак підтримки з боку близьких і друзів. Будь-яка зміна в житті таїть в собі певний ризик. Виникає невизначеність, яка може лякати. У цій ситуації людині як ніколи потрібна підтримка.
 4. Відсутність розуміння. Оточуючі звикли до людини такої, яка вона є. Вони перешкоджають її спробам змінитися.

Отже, до успіху наводять такі якості:

 1. Незалежність. Думаючи про інших, не забувайте про себе та свої інтереси.
 2. Впевненість. Не бійтеся приймати рішення, довгі роздуми – не кращий варіант на шляху до успіху. Що стосується помилок, то розглядайте їх як досвід, а не як привід для сумнівів.
 3. Наполегливість. Вірте в успіх розпочатої справи, при виникненні яких-небудь проблем ні в якому разі не впадайте у відчай.
 4. Багата уява. Уявляйте себе успішним і генеруйте нові ідеї.
 5. Ні за яких обставин не впадайте у відчай. Критика також не є приводом для розпачу. Не приймайте все близько до серця. Вчіться бути краще і прагніть досягнення своїх цілей.
 6. Уміння розібратися в самому собі. Тільки зрозумівши себе, ви усвідомите, на що здатні.
 7. Ясність намірів. Ви повинні вірити в те, що доведете розпочату справу до кінця.
 8. Зосередженість. Не відволікайтеся від головних завдань вашого проекту.
 9. Оптимістичний настрій. Успіх і оптимізм завжди доповнюють один одного. Оптимізм робить важку задачу цілком здійсненною.
 10. Любов до життя. І пристрасть до своєї справи. Це незамінні супутники успіху.

Досягти успіху – це не миттєва справа, це довгий і тернистий шлях. Більш того, для кожної людини призначено свій шлях у житті. Кожна людина має різне уявлення про таке поняття як успішність. Комусь важливо заробити мільйони. Комусь необхідно стати популярним у колі друзів. У будь-якому випадку, поради, зазначені вище, будуть корисні всім.

(За матеріалами мережі інтернет)

Posted in Uncategorized | Leave a comment

20 вересня

День 20 вересня багатий різними подіями та іменинниками. Сьогодні святкують свій день народження богиня світового кіно незрівняна Софі Лорен та письменник Джордж Мартін, автор фантастичної саги «Пісня  льоду та полум`я».

Але я хотіла б згадати ще одну людину, яка народилася 20 вересня. Людину видатної мужності, яку все життя вабили  далекі обрії та незвідані землі. Його ім`я – Фаддей Фаддеєвич Беллінсгаузен – російський мореплавець німецького походження, адмірал і першовідкривач Антарктиди. Справжнє ім’я мореплавця Фабиан Готлиб Тадеус Беллінсгаузен. Фаддей Беллінсгаузен народився 20 вересня 1778 року в сім’ї остзейских дворян в родовому маєтку на острові Сааремаа в Естонії. З 11 років вчився в Морському кадетському корпусі в Кронштадті. Під час російської служби іменувався Фаддеєм Фаддеєвичем. На початку XIX століття брав участь в першій російській кругосвітній експедиції під командуванням Крузенштерна. Після повернення Беллінсгаузену було доручене командування корветом і фрегатом у Балтійському і Чорному морі. З 1819 по 1821 рік він очолював кругосвітню подорож в Антарктику з метою відкриття і вивчення нових земель.

У січні 1820 року експедиція відкрила Антарктиду. Російські кораблі тричі перетинали Південний полярний круг за цей період. Постеживши за льодовиком, Беллінсгаузен і Лазарєв (командир 2-ої шлюпки) зробили висновок, що перед ними стоїть “льдинный материк”. В результаті шельфовий льодовик в східній Антарктиці був названий на честь Беллінсгаузена. У січні 1821 експедицією був виявлений острів, який назвали на честь Петра I, а також беріг, названий на честь Олександра I. Влітку 1821 року, завершивши свій 751-денний похід, експедиція повернулася в Кронштадт. Після повернення мореплавецеві був присвоєн чин капітана 1-го рангу. У 1826 рік Беллінсгаузен очолив флотилію в Середземному морі і взяв участь в російсько-турецькій війні.

У 1839 році він був призначений губернатором Кронштадта. Тут же він і провів залишок свого життя. Фаддей Беллінсгаузен помер в січні 1852 року. Сьогодні його ім’ям названий не лише льодовик в Антарктиці, але і море в Тихому океані, мис, острів і улоговина.

Життя таких людей  для нас, нащадків, є прикладом допитливості в пізнанні незвіданого, мужності в подоланні перешкод на шляху до своєї мети та тріумфу людського духа.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

18 вересня

… з історії написання великих віршів.
***
Вот и лето прошло,
Словно и не бывало.
На пригреве тепло.
Только этого мало.
Все, что сбыться могло,
Мне, как лист пятипалый,
Прямо в руки легло,
Только этого мало.
Понапрасну ни зло,
Ни добро не пропало,
Все горело светло,
Только этого мало.
Жизнь брала под крыло,
Берегла и спасала,
Мне и вправду везло.
Только этого мало.
Листьев не обожгло,
Веток не обломало…
День промыт, как стекло,
Только этого мало.1967
Арсеній Тарковський

Арсеній Олександрович Тарковський ¬- батько кінорежисера Андрія Тарковського, один з найвідоміших поетів-мислителів ХХ століття, спадкоємець Срібного століття, видатний перекладач, написав свій знаменитий « Вот и лето прошло…» у 1967 році. Опубліковано вірш 1969 року в поетичній книзі «Вісник», в якій було зібрано вірші 1966-1971 років. На момент написання тексту Тарковському вже виповнилося 60 років.

Для Софії Ротару цей вірш поклав на музику композитор Володимир Матецький.
Послухайте та порівняйте… Як на мій погляд, має місце зовсім різне смислове прочитання. У автора воно більш глибоке……

Posted in Uncategorized | Leave a comment

15 вересня

Google запустив віртуальний тур Міжнародною космічною станцією.

Поки всі з нетерпінням чекають запуску програм космічного туризму, вже сьогодні ми можемо стати віртуальними астронавтами завдяки високим технологіям. Сервіс Street View від Google виходить за рамки земних панорам і пропонує перенестися на орбіту, щоб здійснити подорож Міжнародною космічною станцією, “прогулятися” кожним з 15 модулів МКС, заглянути в усі кутки і поцікавитися, де що лежить і навіщо це потрібно.

Фотографії для Google Street View зробив астронавт Європейського космічного агентства Томас Песке, який провів шість місяців на борту МКС як бортінженер. Він повернувся на Землю в травні 2017 року і розповів про те, як воно – жити і працювати на МКС та робити зйомки в невагомості.

Сьогодні ви можете самі віртуально прогулятися МКС – місцем з дуже обмеженим доступом. В рамках віртуального туру можна дізнатися, де працюють співробітники МКС, як зберігають фізичну форму в умовах невагомості, яку їжу вживають і де проводять наукові експерименти.

Також Google опублікував відео про те, як проходили зйомки цього дивовижного проекту.

До слова, це не єдиний віртуальний тур по МКС. Роком раніше Європейське космічне агентство (ESA) випустило серію відеороликів з кутом огляду 360 градусів, які дозволяють здійснити віртуальну подорож декількома модулями Міжнародної космічної станції. Також на сайті є панорамний тур, який дозволяє розглянути космічну станцію максимально докладно.

Джерело: uamodna

Posted in Uncategorized | Leave a comment