21 червня

Франсуаза Саган: «Я пишу инстинктивно, как живу или дышу»

21 червня 1935 року в сім’ї багатого провінційного промисловця в місті Кажарк народилася Франсуаза Саган (Куарез). Освіту здобула в найкращих релігійних навчальних закладах Франції. Навчалася в Сорбонні, але покинула університет заради письменницької праці. Перший роман «Здрастуй, смуток!» (1954) зробив її скандально відомою в 19 років. Показовим було те, що рання і гучна слава не затьмарили її розум.

Франсуазе Куаре, звичайно ж, потрібен був псевдонім, щоб літературний шедевр був завершений. І вона запозичила його у Марселя Пруста – в його романі жила-була принцеса Саган. Саме так бачила себе письменниця. Франсуаза – дочка багатих батьків, поглинена поезією Артюра Рембо і Поля Елюара.

Назва свого першого роману «Здрастуй, смуток!» Франсуаза взяла якраз з вірша Елюара: «Здрастуй, смуток, Любов піддатливих тел, Невідворотність любові». До речі, до Полю Елюара письменниця ще повернеться, назвавши один зі своїх останніх романів буквально цитатою з автора – «Прощай, печаль».

Прощай же грусть!
И здравствуй грусть.
Ты вписана в квадраты потолка.
Ты вписана в глаза, которые люблю.
Ты еще совсем не беда,
Ведь даже на этих бледных губах
Тебя выдает улыбка.
Так здравствуй грусть!
Любовь любимых тел.
Могущество любви,
Чья нежность возникает,
Как бестелесное чудовище
С отринутою головой
Прекрасноликой грусти.
Поль Элюар Франсуаза Саган «Здравствуй, грусть»

Саган написала 22 романа, 11 п’єс, кілька новел і есе. І в кожне зі своїх творінь вона вкладала часточку себе, адже Франсуаза неймовірно любила своїх читачів, навіть тих, хто невпинно критикував її творчість.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

16 червня

Настало літо, а з ним з’явились молоденькі огірочки. Свіжий огірочок дуже смачний і цікавий овоч: його можна використовувати не тільки як інгредієнт для корисних салатів, він стане у нагоді для виконання різних побутових завдань. Пропоную вам пересвідчитись у 7 несподіваних способах застосування огірка:

 1. Невпевнені у чистоті свого дихання? Візьміть часточку огірка і пожуйте її протягом 30 секунд. Запах зникне!
 2. Хвилюєтеся перед важливою подією? Візьміть огірок, поріжте кружечками, вилийте на нього окріп і подихайте парами – заспокоїтеся відразу.
 3. Ви написали щось ручкою і помилилися? Візьміть шкірку огірка і акуратно зітріть непотрібну букву. Огірок може стерти навіть фломастер!
 4. Перед прийняттям ванни змастіть дзеркало кружечком огірка – так воно не запітніє, і у ванній буде стояти приємний запах.
 5. Якщо вам належить важлива зустріч, а ви не встигаєте начистити взуття, візьміть кружечок огірка і пройдіться їм по поверхні взуття один раз. Черевики тут же заблищать, як нові.
 6. Крани і газова плита мають потребу в чищенні? Візьміть часточку огірка і протріть потрібне місце кілька разів. Поверхня не тільки заблищить, а й стане бездоганно чистою.
 7. Хочете відвідати басейн, але соромитеся «апельсинової шкірки» на ногах? Візьміть 1-2 кружальця огірка і змастіть ці місця. Огірок має косметичну властивість стягувати шкіру на деякий час.

Так що використовуйте огірочки у повсякденному житті і хрумайте їх на здоров’я!!!

Posted in Uncategorized | Leave a comment

5 червня

Яка це насолода—почати свій день зі склянки ароматної кави чи запашного чаю. Не помилюся, якщо скажу, що всі люди люблять ці чарівні напої, які дарують нам бадьорість впродовж трудового дня, та й ввечері як приємно спілкуватися з друзями чи з коханою людиною за чашкою гарячого чаю.

Я більш полюбляю чай. А ящо до нього знайдуться смачні тістечка…. ммм…яка насолода! З цього приводу хочу щось вам розповісти. В Кітаї існує давня легенда про старого праведника, який кожного ранку відправлявся в подорож до покинутого храму богині Гуань-Інь. Він молився та прибирав у храмі. Чоловік цей був досить старим, і одного вечора він, дуже втомлений, не знайшов в собі сил на зворотню подорож та вирішив заночувати в храмі. Уві сні йому з`явилася богиня Гуань-Інь та наказала пошукати поряд із храмом її подарунок, що повертає сили. Довго шукав старий, але не знайшов нічого, окрім маленького смарагдового кущіка. Вірний словам богині, він зірвав кілька листочків і заварив їх. Спробувавши відвар, він сповнився сил та зрозумів, що рівного цьому напою ще не зустрічав. Чай—подарунок богині, надав йому сил та повернув жагу до життя. Тож заварюйте й собі безцінний подарунок богині Гуань-Інь і нехай жага до життя не покидає Вас ніколи!

Posted in Uncategorized | Leave a comment

31 травня

Хочу поділитися з вами, на мій погляд, дуже цікавими, але маловідомими фактами про Україну.

 • Український гімн складається всього з шести рядків, а не чотирьох куплетів і двох приспівів. Другий, третій та четвертий куплети гімну, написаного поетом Павлом Чубинським і композитором Михайлом Вербицьким, не були затверджені в 2003 році.

 • Всі доленосні події для України у всі часи відбувалися в епіцентрі головної столичної вулиці, оспіваної поетами багатьох поколінь. Можливо, багатьох здивує той факт, що Хрещатик, центральна вулиця Києва, не так вже й велика, як може здатися.

 • Хрещатик є найкоротшою центральною вулицею столиці в Європі. Починається від Європейської площі, проходить через Майдан Незалежності, і закінчується Бессарабською площею. Довжина Хрещатика становить 1225 метрів.

 • Станція метро Арсенальна у Києві є найглибшою в світі – 105,5 метрів. Її побудували в числі перших п’яти станцій в столиці України, в безпосередній близькості від будівлі парламенту.
 • Назву станція отримала від розташованого поруч великого заводу Арсенал. Арсенальна з 1986 має статус пам’ятника архітектури.

  Одну з найвідоміших пісень у світі – Summertime – Джордж Гершвін написав під враженням від колискової “Ой ходить сон коло вікон” у виконанні Українського Національного хору, яку він почув у Нью-Йорку. Арія Summertime вийшла з під пера відомого композитора в 1935 році, а написана вона була для опери “Поргі і Бесс”.

  З часу своєї появи, пісня була виконана у різних вокально-інструментальних інтерпретаціях. Вважається, що за кількістю різних виконань арія випереджає знамениту пісню Yesterday “біттлів”. Станом на травень 2014 року відомо приблизно 67 146 публічних виконань арії Summertime.

 • Олешківські піски часто називають українською “Сахарою”. Площа пісків, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області, становить понад 160 тисяч гектарів, що робить їх найбільшою пустелею Європи. Олешківські піски добре видно з космосу.

 • Фауна представлена близько 1 тис. видів комах, 5 видами плазунів, десятками видів птахів. Тут є і дикі кабани, і вовки, і фазани. Але найцікавіше те, що тут мешкає найбільша популяція тушканчика-емуранчика.

 • “Щедрик” – це різдвяна українська народна пісня, яка отримала всесвітню популярність в музичній обробці Миколи Леонтовича, який написав її в 1916 році. Англійською мовою відома під назвою “Carol of the Bells”. Пісня прозвучала у багатьох закордонних фільмах. Наприклад, в улюбленому всіма фільмі “Сам удома” вона є одним з найголовніших саундтреків. Крім того, численні кавери “Щедрика” набирають неймовірну кількість переглядів на YouTube.

 • (За матеріалами електронних ресурсів)

  Posted in Uncategorized | Leave a comment

  22 травня

       Ви вже здогадалися, що зображено на фотографії? Це вушко звичайної голки і поруч з ним — найменша книга у світі, яка нещодавно зроблена в Японії.

       Японці, мабуть, вирішили обігнати росіянина, який створив книгу 0,9 х 0,9 мм і зайняти його місце в Книзі рекордів Гіннеса. До недавнього часу найменшою книгою вважався «Хамелеон» Анатолія Коненка: за своїми масштабами він міг з легкістю поміститися на кінці комариного хоботка. Але тепер з’явилася книжечка «Квіти чотирьох сезонів» («Shiki no Kusabana») розміром 0,75 х 0,75 мм.

       Видавництво Toppan Printing витратило більше восьми місяців на виготовлення самої маленької книги у світі. На її сторінках зображені і підписані всі квіти Японії в чорно-білому варіанті.

       За словами творців, розмір букв в книзі складає 0,01 мм у висоту. Розгледіти, що зображено на сторінках без спеціального збільшувального скла не представляється можливим. Тому, злегка збільшену копію книжки продають за 305$ з збільшувальним склом в комплекті.

       При виробництві мініатюрного квіткового довідника використовувалася технологія друку грошей, яка дозволяє створювати знаки, що захищають від підробок. Зараз «Квіти чотирьох сезонів» знаходяться в музеї і чекають номінації.

  Posted in Uncategorized | Leave a comment

  8 травня

       «… По Земле растекалась Весна. Весна с ее ностальгическим запахом. Земной шар с неумолимой регулярностью совершал вокруг Солнца очередной оборот. Чудеса Мироздания… Всякий раз, когда кончается зима и приходит Весна, я думаю о чудесах Мироздания. Почему, например, каждая Весна одинаково пахнет? Тонкий, едва уловимый – но всегда тот же самый запах…»

                                                                                             Харукі Муракамі

  Posted in Uncategorized | Leave a comment

  1 травня

       Травневі свята мають давню історію. Три тисячі років тому мешканці Давньої Італії вклонялися богині Майї – покровительці землі та плодючості. На честь неї останній місяць весни назвали Май (на укр. травень).

       Історія свята 1 травня –  Дня Солідарності трудящих починається з липня 1889 року. Тоді Конгрес ІІ Інтернаціоналу прийняв рішення про щорічне святкування «усім світовим пролетаріатом» цього дня в пам’ять про героїчну боротьбу американських робочих Чикаго проти капіталістів та експлуататорів.

       За радянських часів 1 травня стало фактично державним святом, полюбляли його не стільки за солідарність з робочими всього світу, скільки за те, що травневі свята і День Перемоги надавали змогу і згадати про чудові трудові традиції, і про минулу війну, і скопати город, посадити картоплю.

       В той час, як країни колишньої східної демократії, які були прийняті в ЄС та НАТО, і вже забувають, що 1 травня треба з квітами, колонами крокувати повз трибун, у нас хто йде на площу, хто їде до лісу смажити шашлик.

       В деяких країнах 1 травня все ж і нині державне свято. Наприклад, в ЮАР День Солідарності проводиться під патронатом влади. На Сицилії всі, од мала до велика, у першотравневі дні збирають лугові ромашки, які, за місцевими віруваннями, приносять щастя. В Іспанії 1 травня вважається святом всіх квітів. Для берлінської поліції 1 травня не червоний, а чорний день календаря. Багаточисельні партії та рухи проводять в цей день мітинги, які незмінно закінчуються бійками. Прагматичні американці 1 травня працюють. Країни Європи теж не згадують американських робочих, проте в Англії 1 травня – вихідний.

       Ось такий він різноплановий та різноманітний день – 1 травня. А для нас головне – аби скоріше прийшли весна та тепло. А як цей день відсвяткувати та провести – кожен вирішить для себе сам.

  Posted in Uncategorized | Leave a comment

  28 квітня

  Перша спроба співіснування та розвитку держав.

       Майже сто років промайнуло з часів заснування першої міжнародної міждержавної організації – Лі́ги Націй, яка була створена з метою розвитку співробітництва, досягнення миру і безпеки між народами. На практиці основними завданнями були дотримання прав національних меншин і вирішення територіальних конфліктів у світі після Першої світової війни.

       Була заснована на Паризькій мирній конференції 28 квітня 1919 р. був прийнятий Статут Ліги Націй. Ініціатором її створення виступив 28-й президент США Вудро Вільсон.

       Проіснувала до 1946, коли її функції були перейняті Організацією Об’єднаних Націй (утв. восени 1945).

       Згідно зі статутом Ліги Націй її засновниками вважались держави-переможці у Першій світовій війні 1914–1918 рр., а також новостворені країни Польща, Чехословаччина і Хіджаз. Спочатку членами цієї організації стали 44 країни, пізніше кількість їх збільшилась до 52. Статут Ліги Націй був складовою всіх післявоєнних мирних договорів.

       Як вирішувалися права нацменшин і українське питання в часи українського державотворення.

       До завдань Ліги Націй входила оборона прав національних меншин, гарантованих міжнародними договорами, які підписали країни, що окупували українські землі. Еміграційні уряди УНР і ЗУНР, українські парламентарі неодноразово зверталися до Ліги Націй зі скаргами на порушення прав і свобод на окупованих українських землях місцевими урядами Польщі, Румунії і СРСР. Взявши до уваги протест Євгена Петрушевича, Ліга Націй в своєму рішенні від 23 лютого 1921 р. визнала, що Східна Галичина знаходиться під польською воєнною окупацією і засудила антиукраїнську політику варшавського керівництва.

       Інтереси українського народу в установах Ліги Націй в 1921–1924 рр. відстоювали також Українське Товариство Ліги Націй (голова Володимир Залізняк, пізніше Роман Перфецький), Західно-Українське Товариство Ліги Націй, які входили у всесвітню спілку товариства. Неофіційним представником уряду УНР в екзилі при Ліги Націй був Олександр Шульгин. Проте, після визнання Ліонським Конгресом Міжнародних Союзів Ліги Націй рішення Ради Послів держав Антанти про включення Галичини до складу Польщі, українські товариства, відкинувши пропозиції стати відділом польського товариства, на знак протесту в 1924 р. вийшли з складу міжнародних союзів.

  Posted in Uncategorized | Leave a comment

  24 квітня

       Яких тільки дивовижних тварин не існує на Землі.

       Мешкає в джунглях Індонезії тварина з кумедною назвою долгопят. За деякими ознаками воно схоже на лемура. З іншого боку, практично людські руки, проживає переважно на деревах і інші риси є характерними для мавп.

       Долгопяти ніколи не сходять на землю, все своє життя проводячи на деревах. Вдень вони сплять, а ввечері починають полювання. Раціон тварини складають комахи, особливо любить долгопят поласувати цвіркуном.

       Просто неможливо байдуже пройти повз зображення цього малюка. Більшість особин настільки малі, що легко помістяться на долоні. Важить дорослий звір близько 150 г. У долгопятов дуже великий мозок, через що голова здається непропорційно величезною по відношенню до тіла. Але сама, мабуть, помітна особливість долгопятов – це їхні очі. Як стверджують зоологи, долгопяти володіють найбільшими очима на планеті. І їм легко повірити! Коли звір лякається, вони стають ще більше, а вночі навіть світяться, чого в свою чергу бояться місцеві жителі.

       Але на очах відмінні риси долгопята не закінчуються. Це ще й єдина мавпа, яка повертає голову на 180 градусів.

       У світі ще є багато дивовижного. Цікавтеся.

  Posted in Uncategorized | Leave a comment

  19 квітня

       Літературну карту світу, до якої ввійшла і Україна, створив користувач сайту Backforward24 Reddit.

       На ній замість кожної країни – популярна книга автора, який там народився.

       Через обрані книги вже виникли певні непорозуміння, адже автори обрали доволі неоднозначні твори. Наприклад, для Великої Британії автор обрав “Гордість та упередження”, а не Шекспіра чи Діккенса. Україна позначена книгою Андрія Куркова “Пікнік на льоду”.

       Хтось згоден з цим, хтось ні – в Мережі розгорілися неабиякі баталії. А було б про що сперечатися! Літературна карта-то неофіційна, це просто бачення користувача сайту Reddit під нікнеймом Backforward24. А обговорюють карту так пристрасно тільки тому, що невідомий досі блогер – перший, кому така ідея прийшла в голову.

       До речі, самі уважні книголюби вже знайшли на літературній карті декілька помилок. Наприклад, Чингіз Айтматов, на думку автора, представляє Казахстан. Хоча народився він у Киргизії і писав на двох мовах – киргизькій та російській.

       Але, як би там не було, ця карта для справжніх любителів читання – цінний подарунок. По ній легко скласти список «must read» (обов’язково прочитати) з головних шедеврів світової літератури. І нехай ваші літературні подорожі будуть захоплюючими!

  Posted in Uncategorized | Leave a comment