9 квітня

               На Харківщині немало традиційних обласних свят: «Ніч на Івана Купала», «Олексіївська фортеця», «Великий Слобожанський ярмарок», «Печенізьке поле», «Весілля в Малинівці» та ін.  Із цього літа  до них приєднається ще один регіональний фестиваль української страви – борщу. Смачне кулінарне дійство, приправлене широкою культурною програмою,  вирішили заснувати для заманювання в регіон туристів. На ви­бір саме цієї культової української страви як рекламний бренд вплинув апетит футбольних фанатів «Євро–2012», які минулого літа змусили місцевих поварів літрами варити саме знаменитий борщ.

             Ще одним аргументом на користь цієї страви стала чітко проявлена спадко- вість поколінь серед місцевих майстрів кулінарної справи. Півроку тому студенти Харківського торгово–економічного коледжу їздили на конкурс до Парижа, де на демонстрації страв української кухні перемогли в усіх номінаціях.

              Фестиваль борщу проводитиметься в рамках концепції розвитку різних видів туризму, прийнятій на сесії обласної ради.

Leave a comment

1 квітня

           Сьогодні жителі планети Земля відзначають День Сміху. Хто з нас, хоча б раз в житті не чув жарти «А у вас спина біла» чи «коліна ззаду брудні»? Напевно, таких немає, і це не дивно. Адже в нашій країні День Сміху, або, як ще його називають, День Дурнів – свято дуже популярне, хоча й неофіційне.

      Відсвяткувавши його належним чином, можна  замислитись: а звідки  ж з’явилась традиція відмічати такий чудернацький день щороку? Одні вважають, що все почалось з Стародавнього Риму, де в середині березня, а зовсім не на початку квітня, святкувалось свято Дурнів. І є версії, що свято було приурочене божеству Сміху.

     У Франції цей звичай звався “квітнева риба” і був переважно міським. Походження його пояснюють по-різному. Але в основному пов’язують із ім’ям Карла IX, який у 1564 році видав закон, який наказував перенести початок року з 1 квітня на 1 січня. Наступного року багато підданих короля послали своїм друзям новорічні поздоровлення і подарунки в квітні – чи то в знак протесту, чи то залишаючись вірними традиціям. Сонце в цей час знаходилося в сузір’ї Риб, і французи стали вважати, що назва “квітнева риба” цілком презентабельно для подібних витівок і на майбутнє. Вони не помилилися. Жарт прижився.

          День сміху святкується зараз у всьому світі. Приміром, в Іспанії святкують день базіки, у Литві – день брехуна, у Японії – день ляльок, у Шотландії – день зозулі. Але суть скрізь одна й та сама.

         Згадаймо Мюнхгаузена, який казав: “Посміхайтеся, добродії! Усі дурості на світі робилися з розумним виразом обличчя”.

     День сміху! Цього дня достатньо просто мати гарний настрій, веселитися, жартувати, розважатися і радіти життю. Та головне цього дня не забути пожартувати зі своїми друзями, створити справжню атмосферу свята для своїх знайомих, подарувати усім навколо гарний настрій, позитив і енергію, адже це так корисно!

На перше квітня жартують всі, так що будьте насторожі. З 1 квітня!

Leave a comment

29 березня

        «Припиняються  злочини, знижуються витрати води в квартирах,  підвищується навантаження на електромережі». Що може спричинити такі «наслідки»? Навіть  уявити складно, але саме так у далекі 80-ті  велика держава під назвою СРСР реагувала на показ культового серіалу «Місце зустрічі змінити не можна» за романом братів Вайнерів «Ера милосердя». 29 березня 1979 року   прем’єра цієї кримінальної драми з великим успіхом відбулася на радянському телебаченні та майже прикувала до екранів багатомільйонну аудиторію. Зараз, звичайно,  тодішній телехіт такого ефекту не спричиняє, але крилаті фрази з нього цитують уже понад тридцять  років щоразу нові покоління глядачів.

      Цікаво, що  у цей день тільки сорока трьома роками раніше побачив світ і режисер картини Станіслав Сергійович Говорухін, в творчому архіві якого близько двох десятків художніх, п’ять публіцистичних фільмів, 14 сценаріїв і три книжки.

       Тому з великим задоволенням вітаю з днем народження і улюблений фільм, і талановиту людину.

Leave a comment

27 березня

        Чи знаєте ви, що таке «вагон з нескінченними рейками»? Ні. То я вам розповім. 27 березня 1878 року російський селянин Ф. Блінов подав заявку на отримання патенту на винайдений ним той самий «вагон з нескінченними рейками». І був це перший у світі…  гусеничний трактор. Ось так просто! Всі, хто найближчим часом збирається до бабусь-дідусів у село, запам’ятайте цю інформацію, аби при нагоді блиснути інтелектом. Ну і перед від’їздом, звичайно ж, зайдіть в нашу бібліотеку, аби підкуватися ще й не такими знаннями (не лише про трактор, а й про комбайн, сінокосилку…),  аби бути справжньою душою сільської компанії.

Leave a comment

25 березня

     

         Навесні, коли зацвітає сакура, в Японії настає чарівний час. З усіх кінців світу поціновувачі краси з’їжджаються сюди, щоб насолодитися моментом, коли вся країна потопає в білих і блідо-рожевих кольорах. Ханами (від слів «хана» – квітка і «мі» – дивитися), що дослівно означає «розглядання квітів» – одне з найпопулярніших весняних свят в Японії. Це не офіційне свято, але розмах його святкування вражає. Щороку метеорологічні агентства та засоби масової інформації чітко стежать за початком сезону цвітіння і повідомляють про нього як про подію державної важливості. Офіційне відкриття сезону цвітіння сакури проходить в центральному парку Синдзюку в Токіо в присутності імператорської родини. Милуватися квітами йдуть великою компанією, яка може складатися з членів сім’ї, друзів, родичів, колег по роботі або навчанню. Сотні людей розстилають на землі, газонах парків килимки, ковдри або рогожі і влаштовують веселі пікніки.

        А й справді, філософія споглядання швидкоплинної краси можливо відходить на другий план, але Ханами гарний привід для зустрічі з друзями. Нехай сакура у нас не росте, та що нам заважає зустріти весну у гарній компанії під квітучою абрикосою, вишнею або яблунею.

Leave a comment

22 березня

      Екшн, фентезі, детективи, фантастика, фільми жахів…У кожного з цих кіножанрів є свої прихильники, готові годинами просиджувати перед телевізором, забувши про сон та їжу. Тисячі шанувальниць «мильних опер» заливаються гарячими слізьми над безталанною долею якої-небудь Каті Пушкарьової або бідної Насті, ледь-ледь дочекавшись вечора, щоб подивитися чергову серію. І все це стало можливим завдяки братам Луї та Огюсту Люм’єрам, які створили апарат, котрий дозволив відтворювати проекції об’єктів, що рухаються.

      Перша експериментальна демонстрація кінофільму Люм’єр була проведена 22 березня 1895 року для «членів спільноти заохочення національної індустрії». У той день був продемонстрований фільм «Вихід робочих із фабрики Люм’єр». На другому показі для членів фотографічного конгресу 1 червня цього ж року були показані ще 7 фільмів, зокрема «Сніданок дитини» та «Политий поливальник». Як правило, це були сюжети з життя та побуту родини Люм’єр, відзняті в хронікальній манері, з однієї позиції, одним відрізком від самого початку та до кінця. Ця ж сама програма була продемонстрована 28 грудня 1895 року в індійському салоні «Гран кафе» на Бульварі Капуцинок. Це був перший публічний показ Сінематографу братів Люм’єр. Цю дату прийнято вважати «Днем народження» кіно. Демонстрація тривала 20 хвилин, білет коштував один франк. Щоденна виручка у 2000–2500 франків наочно доводить інтерес публіки до нового жанру мистецтва.

      Сьогодні ми дивимося фільми 3D, захоплюючись спецефектами, розважаємось у віртуальному просторі. Отож, велике спасибі вам, брати Люм’єр, від всіх шанувальників кіно за створення кінематографу.

Leave a comment

20 березня

      Соціальні мережі cтрімко увірвалися в наше життя у всіх сенсах цього слова і, схоже, мають намір залишитися в ньому надовго. Усуваючи міжособові перешкоди, соцмережі дають нам безмежні можливості для спілкування, вони відкривають світ людині, а людину- світу. Але є і інша сторона цього феномену. Ось декілька цікавих фактів:

1. Кожна п’ята пара в світі знайомиться один з одним в соціальних мережах.

 2. Facebook за чисельністю 3-я країна в світі, після Китаю і Індії, з населенням близько мільярда.

 3. Соціальні мережі служать причиною кожного третього розлучення в світі.

 4. Кожнае п’ята дитина витрачає на соцмережі добу з семи днів тижня. Більше половини дітей близько до цього показника.

 5. Дослідження показали, що захоплення соцмережами підриває імунітет людини.

 6. В 24 з 25 найбільших світових газет впали здобутки через те, що новини почали приходити до людей по інших каналах, в тому числі-через соціальні мережі.

7. Менше року знадобилося Facebook для того, щоб зібрати більше 200 мільйонів користувачів, тоді як телебаченню, щоб зібрати довкола себе всього 60 мільйонів чоловік, було потрібно 13 років.

Leave a comment

18 березня

       Великий піст – це перш за все час покаяння, вправи в молитві, спосіб віддалитися від зла, вгасити пристрасті. Передбачається, що людина очиститься і оновиться, освоївши уроки самообмеження.

      Традиція Великого Посту виникла в давнину і до теперішнього часу збереглася в основному в Православній Церкві. За свідченням істориків, благочестиві люди в перші дні Великого посту без необхідності не виходили зі своїх будинків. В православних країнах життя під час Великого посту кардинально змінювалося: закривалися театри, лазні, припинялася торгівля м’ясом. На першому тижні Посту і на Страсній седмиці припинялися заняття в навчальних закладах, закривалися всі державні установи.

   Це час особливого ​​духовного життя, з максимальною для кожної людини концентрацією уваги на вічних цінностях.

     Пост дає можливість випробувати себе в справах добра, проаналізувати своє життя і стан своєї душі.

Leave a comment

15 березн

          У той час, як депресивно-зимова погода, а разом із нею і настрій, домінують у моєму повсякденному житті, все сильніше загострюється бажання поховати себе під стратегічними шарами ковдр та подушок.

      Може саме тому розумники з Міжнародної асоціації медицини сну (World Association of Sleep Medicine (WASM) ініціювали відзначання «дня сну». Насправді, ідея цього «свята» існувала давно, але його офіційна історія починається з 2008 року. «Міжнародний день сну» прийнято проводити в третю п’ятницю березня, саме для тих, хто ще не встиг вийти із зимової сплячки, або вже встиг добряче втомитися. Цього року «Міжнародний день сну» випадає на 15 березня.

        Це свято спрямоване на пропаганду користі правильного і здорового сну, а також привернення суспільної уваги до проблеми сну. Адже за даними медичної статистики, від різноманітних порушень сну страждає близько 50% усього населення планети. Серед основних причин проблем зі сном відзначаються миттєвий або перманентний стрес і неврози, якими наповнені наші будні. В потенційній групі ризику знаходяться юристи та працівники сфери освіти, культури і мистецтва.

        На свій лад цей день сприйняли поляки. Вони вирішили відзначати «сонний день» у публічних місцях. Так нікого не бентежать люди що задрімали на лавах у парку, чи за столиком у кав’ярні. Особливо це свято припало до душі саме молоді, адже вони не тільки використовують можливість безкарно поспати в центрі міста, але і проводять на честь цього всілякі акції та заходи. Наприклад, піжамні паті.

           Отже, солоденькі, бережіть себе та гарного вам сну.

Leave a comment

13 березня

        Спрадавна людину цікавить все незвичайне і надприродне.

      Відомо, що 13-й день третього місяця – найбільш вдалий день для всіх відьом і чаклунів, тому що число 13 незмінно асоціюється з традиційним шабашем тринадцяти відьом, а число 3 – це потужне магічне число.

        В цей день в Люксембурзі щорічно проходить язичницький фестиваль вогню під назвою Бургзонндег (Burgsonndeg), на якому запалюється незліченна кількість вогнищ, зустрічають Весну і народження нового Сонця.

      Молоді люди піднімаються на найближчий пагорб та будують велике вогнище, щоб відзначити обіг сезону. Цей вогонь символізує перемогу Сонця над Зимою.

    Вважаю, не помилюся, якщо скажу, що всі ми теж з нетерпінням чекаємо настання весни. Так повернемо ж обличчя до весняного сонця, і нехай магія природи принесе нам радість від пробудження землi і чудеса в нашому житті не змусять нас довго себе чекати!

Leave a comment