ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Бібліотечні пункти

Територіальний центр соціальних послуг Московського району

Одного з непримітних понеділків, 15 травня, розпочалася дружба Харківської обласної бібліотеки для юнацтва і Територіального центру соціальних послуг Московського району. Ми не випадково обрали саме цю установу для відкриття бібліотечного пункту, адже літературні надбання корисні і цікаві у кожному віці. Ми з радістю поділимося енергією та позитивом зі старшим поколінням, відновимо їх спогади про молодість.

Користувачі пункту матимуть змогу щопонеділка отримати необхідні їм матеріали:
- навчальну і довідкову літературу з різних галузей знань;
- художню літературу (як світову класику, так і сучасні бестселери);
- актуальні журнальні видання.
Окрім цього, на наших відвідувачів чекають регулярні тематичні заходи, зустрічі-обговорення літератури, поетичні читання і багато іншого.
Повірте, з нами ніколи нудьгувати! Приєднуйтеся!

ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА "ПІДКОРЮЄ ПРОМИСЛОВІСТЬ"

Хто сказав, що сучасна людина не бажає читати, той не бачив, як працює новий пункт позастаціонарного обслуговування, нещодавно відкритий Харківською обласною бібліотекою для юнацтва на ПАТ "Харківський плитковий завод". Двічі на тиждень, зранку, затишна світлиця адмінкорпусу установи разом з привітною бібліотекаркою зустрічають на диво численних поціновувачів літератури. Вони різні, але єдині у своїй вдячності за можливість не гаяти час на пошук інтелектуальної втіхи. Одні шукають відпочинку у легкому чтиві, інші сподіваються отримати задоволення від крутих детективних сюжетів, дехто полюбляє пригодницько-фентезійні перипетії, а хтось приходить на запах свіжої преси.

Восьмий за рахунком та перший за численністю потенційних читачів бібліотечний пункт "на плитковому" - це не тільки зручний формат соціального партнерства, але й шанс дарувати людям зміни на краще, бо як сказав невідомий автор: "Чоловікам треба більше читати, щоб краще говорити, а жінкам - щоб більше мовчати"…

Бібліотека для юнацтва знайшла нових друзів. У рамках договору про культурне співробітництво з метою забезпечення інформаційних потреб, духовного та естетичного розвитку молоді, організації дозвілля був підписаний договір з комунальним закладом "Харківська спеціальна загальноосвітня школа - інтернат №3" Харківської обласної ради.

Дітям із вродженими і набутими вадами розвитку потрібні спеціальні умови виховання і навчання, спрямовані на коригування їх недоліків, просування у загальному розвитку і соціалізації. З такими дітьми працюють педагоги, спеціалісти у галузі корекційної педагогіки, яка раніше мала назву дефектологія.

Бібліотека усвідомлює необхідність більш повного включення дітей у звичайні групи для сприяння їх соціалізації, оволодіння необхідними для життя в суспільстві вмінням. Здорові діти також здобувають новий досвід: вчаться розуміти і сприймати інших людей, співчувати дітям, які мають проблеми, допомагати їм долати труднощі.

Нині в Україні ведеться цілеспрямований пошук способів включення дітей з особливими потребами у звичайні заклади культури та школи. Створюються передумови для інтеграції дітей з особливими потребами в активне життя суспільства.

Наша бібліотека залучає своїх спеціалістів до роботи з особливими дітьми, зобов'язується проводити цікаві розвиваючі та коригуючі заходи, а також відкриває бібліотечний пункт на території школи - інтернату.