ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

Бібліоподії області

"Таїнство Прощеної неділі"

26 лютого бібліотекар Основ'янського сільського філіалу Войтенко Т.Е. провела народознавчу бесіду "Таїнство Прощеної неділі" для учнів 1-9 класів Краснокутської гімназії в Основ'янському сільському клубі.
Тетяна Ернстівна розповіла присутнім про традиції проведення християнського обряду - Прощеної неділі, яка припадає на останній день Масляної. По закінченні заходу діти разом з організаторами заходу пекли млинці, частували одне одного та традиційно просили пробачення за завдані кривди та образи.Сирний тиждень у Лозівській юнацькій бібліотеці

Вже традиційно, кілька років поспіль разом з відвідувачами бібліотека святкує Масницю, запрошуючи до частування млинцями.
Насиченим виявився Сирний тиждень цього року: у вівторок святкували День млинця, щодня переглядали тематичні відео, мультики, дізнавалися про традиції святкування Масниці, а яскравим завершенням веселого тижня став майстер-клас з виготовлення народної ляльки-мотанки - Масляна домашня. Ця лялька є одночасно і обрядовою, і обереговою. Вона цілий рік буде слугувати оберегом домашнього затишку і достатку.«Герої сьогодення – Небесна Сотня»

20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні. В цьому році виповнилася третя річниця від дня, коли відстоюючи ідеї демократії, свої права і свободи, під час сутичок в центрі Києва, загинули по-над 100 осіб, було багато поранених та зниклих безвісті. Згодом загиблих учасників акції протесту почали називати «Небесною Сотнею», на знак вша-нування їх відваги, сили духу і стійкості. До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в бібліотеках Первомайської мі-ської ЦБС проведені інформаційно-патріотичні заходи, присвячені цій даті. Читати далі«Мова – державна перлина, нею завжди дорожіть»

22 лютого працівники Вовчанської юнацької бібліотеки-філії завітали до учнів 9-х класів ліцею №2 для того щоб провести з ними урок українознавства «Мова – державна перлина, нею завжди дорожіть: без мови нема України, тож її, як матір любіть». Адже цими днями 21 лютого всі народи на землі відзначали Міжнародний день рідної мови.
Бібліотекарі розповіли дітям про історію виникнення української мови, підготували книжкову виставку «Звучи рідна мово, квітуй, і шануйся» - де були зібрані твори українських письменників про мову. В ході проведення цього заходу учні з цікавістю слухали про мову, її значення в житті людей потім декламували вірші про нашу, українську мову."Рідна мова моя, поетична й пісенна"

21 лютого бібліотекар Любівського сільського філіалу РКЗ "Краснокутська ЦБС", Кіктенко Н. В., організувала і провела свято мови "Рідна мова моя, поетична й пісенна" (до Міжнародного дня рідної мови) для учнів 5-8 класів Колонтаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Кіктенко Н.В. розповіла, про красу і велич української мови, про її значення в житті українського народу і кожного громадянина України особисто, про необхідність берегти і захищати найбільший скарб кожної нації - її мову. До заходу була розроблена тематична виставка "Мова - жива душа України".«СУЗІР_Я КРАЩИХ ТВОРІВ»

16 лютого в Вовчанській юнацькій бібліотеці-філії проведено літературну годину «Сузір_я кращих творів» спільно з учнями 10-А класу Вовчанської гімназії №1.
Бібліотекарі розповідали учням про книгу, про те що вона є найціннішим людським винаходом, пройшовши всі процеси розвитку цивілізації, і на сучасному етапі залишається не замінимою. Саме книга і читання, як процес, позитивно впливають на формування особистості, незважаючи на розвиток інформаційних технологій, збільшення форм масової інформації. Також в ході проведення цього заходу працівники бібліотеки ознайомили учнів з творами сучасних українських письменників і поетів, а саме Андрія Куркова, Вс.Нестайко, Марини і Сергія Дяченків, М.Матіос, Лади Лузіної, А.Кокотюхи, Ю.Винничука.«Солдат війни не вибирає»

15 лютого в Кегичівській районній бібліотеці пройшла година історії «Солдат війни не вибирає». Адже, цього дня відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
На заході були присутні учні 9-А класу Кегичівського ліцею. Присутні зібралися, щоб вшанувати пам’ять воїнів-інтернаціоналістів афганської війни. Учні дізналися про героїв тієї страшної війни, про їх спогади і надії, чим і заради чого вони жили у той зло віщий час, почути пісні та вірші, вистраждані там, далеко від рідного дому.Читати далі«Небесна Сотня – янголи, які стали героями»

16 лютого Павлюк Ольга Василівна, завідувач Краснокутської центральної дитячої бібліотеки, організувала і провела історичний портрет «Небесна Сотня – янголи, які стали героями» (до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні) для учнів 6-Б класу Краснокутської гімназії.
Захід розпочався з демонстрації відеоролику «Гей, плине, кача». Потім завідувач ЦДБ познайомила учнів з матеріалами історико-літературного екскурсу «Герої Небесної Сотні – Герої України». До уваги дітей були представлені історичні публікації: статті із газет періоду 2014 року; книги, присвячені подвигам Героїв Небесної Сотні, які експонувалися на відкритому перегляді літератури «Майдан: хроніка подій». А також діти могли переглянути відеофільм «Небесна Сотня. Пам’яті героїв» для поглибленого ознайомлення з подіями Майдану.

1      2      3      4      5      6      7      8   

«Файні ПАВи»


Шановні колеги та друзі бібліотеки!
Наприкінці 2016 року фахівці Проблемно-аналітичного відділу ХОБЮ зробили Вам новорічний подарунок – започаткували блог відділу «Файні ПАВи». Запрошуємо Вас завітати на наш блог. Сподіваємося, що фахова інформація блогу буде цікавою і корисною, сприятиме професійному зростанню та поліпшенню роботи з молоддю. Будемо раді бачити вас шанувальниками нашого блогу «Файні ПАВи»!   Перейти до блогу