ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА


  

Інформаційна грамотність і технології

"Обережно, павутиння!"

На сьогоднішній день соціальні мережі є одним з найпопулярніших ресурсів інтернету. Можливість заводити нові знайомства з цікавими людьми, знаходити старих друзів, однокласників і колег по роботі залучили до подібних сайтів мільйони користувачів, серед яких нерідко можна зустріти навіть знаменитих, медійних особистостей. Однак, як і в реальному житті, у віртуальному світі існує ряд небезпек і спокус, які можуть завдати шкоди не тільки особистій інформації і репутації користувача, але і його фізичному і психічному здоров'ю, а то і створити загрозу для життя.
Всі ці теми були порушені співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу, які провели урок "Обережно, павутиння!" з учнями школи № 103. Підлітки дізналися, що таке кібершахрайство, кібербулінг, шкідливі програми та про загальні правила спілкування в соціальних мережах. Віртуальний світ диктує свої закони, яких необхідно дотримуватися.


«З інтернетом на ти»

Як зацікавити підлітка читанням? Тільки за допомогою хорошої книги! Зробивши власний аналіз літератури для юнацтва співробітники інформаційно-бібліографічного відділу виділили найцікавіші книги.
На зустрічі з учнями школи № 138 вони запропонували зануритися в сніжну крижану казку, в якій добро і любов перемагають зло, отримати справжню насолоду від хвацько закручуваного сюжету, навчитися звертати увагу і радіти простим і приємним дрібницям життя. Так само зі школярами було проведено урок-практикум «З інтернетом на ти», де хлопців і дівчат познайомили з різноманіттям інтернет-ресурсів, електронною поштою і навчили різним методам пошуку інформації.


«Подорож по онлайновим електронним журналам для підлітків»

Як сучасній молодій людині орієнтуватися в інформаційному потоці і чи є медіа, які допоможуть йому в цьому? C ростом комп'ютеризації населення та покращення засобів зв'язку, а також завдяки доступності, електронні журнали грають все більш важливу роль в житті суспільства як засобу для отримання необхідної інформації в структурованому вигляді.
Учні школи № 11 разом із співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу здійснили «Подорож по онлайновим електронним журналам для підлітків». Хлопці та дівчата дізналися про різноманіття тем і напрямків сучасної електронної періодики де серед великої кількості молодіжних інтернет-видань кожен може знайти те, яке відповідатиме його персональним потребам.


"Грамотним будь!"

Традиційно під словом "грамотний" мають на увазі людину, що вміє читати і писати або тільки читати. У сучасному сенсі це означає здатність писати згідно з установленими нормами граматики і правопису. 6 жовтня співробітники інформаційно-бібліографічного відділу провели урок "Грамотним будь!" в одинадцятому класі школи № 58.   Читати далі


«Cловники від самої давнини до сучасності»

Життя змушує людину отримувати все нову інформацію, накопичувати її і рухатися вперед, набувати нових знань, робити нові відкриття. У цьому допомагає особлива література: енциклопедії, словники, довідники. Саме про українські словники розповідала учням 8-го классу ЗОШ № 98 співробітник інформаційно-бібліографічного відділу Одинока Ірина Володимирівна.
Метою зустрічі було дослідити історію розвитку, становлення українських словників від самої давнини до сучасності. Особливу зацікавленість у школярів викликала інформація про електронні словники та сайти, де їх можна знайти.


"Вебліографія для десятикласників"

Одним з нових напрямків інформаційно-бібліографічної роботи є так звана вебліографія. Про це, учням десятого класу школи № 100, розповіли співробітники інформаційно-бібліографічного відділу. Школярі дізнались, що вебліографія представляє собою сферу діяльності з підготовки систематизованих анотованих переліків адрес Інтернет-сайтів, відібраних за конкретною темою або рядом інших параметрів. Це робить пошук більш передбаченим, таким, що відповідає запиту, сприяє розповсюдженню більш якісної та достовірної інформації, що володіє науковими та художніми перевагами. Після бібліографічного уроку, бажаючі могли ознайомитись зі списками освітніх веб-сайтів в інформаційно-бібліографічному відділі.


“На крутих віражах ДБА”

Культура читання - це вміння швидко знаходити в бібліотеці потрібні книжки або статті. А для цього необхідні основи бібліографічних знань, інформаційної та довідково-бібліографічної роботи. Бібліотечні каталоги та картотеки – своєрідний путівник по фондам бібліотеки. Саме цій темі був присвячений урок-пошук “На крутих віражах ДБА”, який співробітники інформаційно-бібліографічного відділу провели з учнями школи № 58.   Читати далі

   1   2   3   4   5   

"Інформаційно-бібліографічна культура"


Оволодіти бібліотечно-бібліографічними знаннями та основами комп'ютерної грамотності, поглибити навики роботи з книгою, джерелами інформації допоможуть уроки бібліотечно-бібліографічної грамотності, що проходять в бібліотеці.

Ви можете стати учасником масових заходів:

- Днів інформації
- Днів бібліографії
- Днів періодики
- Бібліографічних ігор, турнірів, інформін, презентацій, оглядів.