ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

"Інформаційно-бібліографічна культура"

«Подорож по онлайновим електронним журналам для підлітків»

Як сучасній молодій людині орієнтуватися в інформаційному потоці і чи є медіа, які допоможуть йому в цьому? C ростом комп'ютеризації населення та покращення засобів зв'язку, а також завдяки доступності, електронні журнали грають все більш важливу роль в житті суспільства як засобу для отримання необхідної інформації в структурованому вигляді.
Учні школи № 11 разом із співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу здійснили «Подорож по онлайновим електронним журналам для підлітків». Хлопці та дівчата дізналися про різноманіття тем і напрямків сучасної електронної періодики де серед великої кількості молодіжних інтернет-видань кожен може знайти те, яке відповідатиме його персональним потребам.


"Грамотним будь!"

Традиційно під словом "грамотний" мають на увазі людину, що вміє читати і писати або тільки читати. У сучасному сенсі це означає здатність писати згідно з установленими нормами граматики і правопису. 6 жовтня співробітники інформаційно-бібліографічного відділу провели урок "Грамотним будь!" в одинадцятому класі школи № 58.   Читати далі


«Cловники від самої давнини до сучасності»

Життя змушує людину отримувати все нову інформацію, накопичувати її і рухатися вперед, набувати нових знань, робити нові відкриття. У цьому допомагає особлива література: енциклопедії, словники, довідники. Саме про українські словники розповідала учням 8-го классу ЗОШ № 98 співробітник інформаційно-бібліографічного відділу Одинока Ірина Володимирівна.
Метою зустрічі було дослідити історію розвитку, становлення українських словників від самої давнини до сучасності. Особливу зацікавленість у школярів викликала інформація про електронні словники та сайти, де їх можна знайти.


«Польща: знайома незнайомка»

19 травня в рамках святкування Дня Європи бібліографи відвідали ЗОШ № 98. Разом з учнями 8-х класів вирушили в цікаву та пізнавальну віртуальну подорож до нашої сусідки- красивої та таємничої Польщі.
Цей вибір зроблено не випадково. Польща являє собою яскраву ілюстрацію того, як країна може змінитися на краще всього за кілька десятиліть. Поляки близькі нам по духу, і розуміємо ми один одного без допомоги перекладача. Бібліограф Євгенія Шевченко розповіла учням про загадкову історію Польщі, про найцікавіші і вражаючі красоти Польщі, про міста країни, пам'ятки архітектури, різноманітні природні ландшафти. Школярі отримали корисну інформацію про освіту у Польщі - одну з найбільш доступних і популярних для українських студентів. Цікаві факти про Польщу допомогли учням пізнати її трохи краще.


«Харків відомий і невідомий»

Як часто можна почути від самих харків'ян, що вони не знають свого міста і вже тим більше багато хто не мають поняття про те, які пам'ятки Харкова є чи не ровесниками нашого міста, які будівлі Харкова найвищі, які навчальні заклади найбільші, які пам'ятники найстаріші? На всі ці питання і на багато інших відповіли співробітники інформаційно-бібліографічного відділу при зустрічі зі студентами Харківського комерційного кооперативно-економічного колледжу. Майбутні працівники туристичної галузі разом з бібліографами із задоволенням здійснили віртуальну подорож «Харків відомий і невідомий».


"Вінок - Кобзарю"

Традиційно у ці березневі дні ми вшановуємо славного сина України, Великого Кобзаря. 11 березня в індустріально-педагогічному технікумі відбувся вечір пам’яті Тараса Шевченка «Вінок - Кобзарю» за участю мистецьких колективів та окремих виконавців. В цьому заході приймали участь і співробітники інформаційно-бібліографічного відділу, які розповіли студентам про Національну премію ім. Т.Г.Шевченка.   Читати далі


"Вебліографія для десятикласників"

Одним з нових напрямків інформаційно-бібліографічної роботи є так звана вебліографія. Про це, учням десятого класу школи № 100, розповіли співробітники інформаційно-бібліографічного відділу. Школярі дізнались, що вебліографія представляє собою сферу діяльності з підготовки систематизованих анотованих переліків адрес Інтернет-сайтів, відібраних за конкретною темою або рядом інших параметрів. Це робить пошук більш передбаченим, таким, що відповідає запиту, сприяє розповсюдженню більш якісної та достовірної інформації, що володіє науковими та художніми перевагами. Після бібліографічного уроку, бажаючі могли ознайомитись зі списками освітніх веб-сайтів в інформаційно-бібліографічному відділі.


“На крутих віражах ДБА”

Культура читання - це вміння швидко знаходити в бібліотеці потрібні книжки або статті. А для цього необхідні основи бібліографічних знань, інформаційної та довідково-бібліографічної роботи. Бібліотечні каталоги та картотеки – своєрідний путівник по фондам бібліотеки. Саме цій темі був присвячений урок-пошук “На крутих віражах ДБА”, який співробітники інформаційно-бібліографічного відділу провели з учнями школи № 58.   Читати далі

   1   2   3   

"Інформаційно-бібліографічна культура"


Оволодіти бібліотечно-бібліографічними знаннями та основами комп'ютерної грамотності, поглибити навики роботи з книгою, джерелами інформації допоможуть уроки бібліотечно-бібліографічної грамотності, що проходять в бібліотеці.

Ви можете стати учасником масових заходів:

- Днів інформації
- Днів бібліографії
- Днів періодики
- Бібліографічних ігор, турнірів, інформін, презентацій, оглядів.