ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

"Інформаційно-бібліографічна культура"

"Особлива література: енциклопедії, словники, довідники"

Життя змушує людину отримувати все нову інформацію, накопичувати її і рухатися вперед, набувати нових знань, робити нові відкриття. У цьому допомагає особлива література: енциклопедії, словники, довідники. Саме про українські словники розповідала учням 5-х класів ЗОШ № 74 співробітник інформаційно-бібліографічного відділу Непийвода Євгенія.
Метою зустрічі було дослідити історію розвитку, становлення українських словників від самої давнини до сучасності.


«Європейська освіта. За чи проти?»

Отримання вищої освіти - це найголовніше питання яке стоїть перед випускниками шкіл. Де варто отримати вищу освіту: в Україні чи за кордоном? Багатьом майбутнім абітурієнтам здається, що саме в іншій країні, вони зможуть отримати такий багаж знань, який в Україні в принципі неможливий. Звичайно, за кордоном крім знань можна отримати ще і практику в мові. Освіта за кордоном може відкрити дорогу в світовий бізнес, і просто дати можливість помандрувати по світу, ближче пізнати звичаї і звички іноземців. Набагато більше уваги приділено вивченню предметів самостійно, відвідуються факультативи, які студент вибирає теж самостійно.
Мінусами зарубіжної освіти є, першим і найголовнішим - мовний бар’єр в перший час. Розмір оплати за навчання та проживання. І ще багато "підводних каменів", з якими можна зіткнутись при отриманні освіти за кордоном.
30 січня на уроці «Європейська освіта. За чи проти?», який з учнями десятого класу школи № 98, провела завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом Шевченко Є. А., були докладно розглянуті усі плюси і мінуси зарубіжної освіти.


"Обережно, павутиння!"

На сьогоднішній день соціальні мережі є одним з найпопулярніших ресурсів інтернету. Можливість заводити нові знайомства з цікавими людьми, знаходити старих друзів, однокласників і колег по роботі залучили до подібних сайтів мільйони користувачів, серед яких нерідко можна зустріти навіть знаменитих, медійних особистостей. Однак, як і в реальному житті, у віртуальному світі існує ряд небезпек і спокус, які можуть завдати шкоди не тільки особистій інформації і репутації користувача, але і його фізичному і психічному здоров'ю, а то і створити загрозу для життя.
Всі ці теми були порушені співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу, які провели урок "Обережно, павутиння!" з учнями школи № 103. Підлітки дізналися, що таке кібершахрайство, кібербулінг, шкідливі програми та про загальні правила спілкування в соціальних мережах. Віртуальний світ диктує свої закони, яких необхідно дотримуватися.


«Думай – обирай! Парад рідкісних професій»

Професій, за якими можна працювати, безліч, але яку ж з них вибрати? Звичайно ж, можна зупинитися на чомусь абсолютно простому і невигадливому, але можна спробувати себе, свої сили і в якій-небудь незвичайній сфері.
Співробітники інформаційно-бібліографічного відділу 17 березня провели день інформації «Думай – обирай!Парад рідкісних професій» у ЗОШ № 58. Учні дізнались, що в світі існують такі незвичайні професії як футуролог, кавіст, твітестер, постижер і ще багато інших.
Також був проведений огляд на тему «Європейська освіта: плюси та мінуси», в якому юнаків ознайомили з особливостями освіти в окремих країнах.


Що звичайний житель України знає про Харків?

Що звичайний житель України знає про Харків? Що це - крупний промисловий центр; що це великий залізничний вузол; людина, пов'язана з торгівлею, напевно пригадає про один з самих великий ринків Східної Європи – «Барабашово»; архітектор скаже: «Там є Госпром – найзнаменитіша будівля в стилі конструктивізму», а загальна, достатньо поширена думка – місто заводів, сіре і нецікаве. Але це думка вельми поверхнева.
Щоб зрозуміти Харків, потрібно придивитися до нього уважніше. Отже, 17 січня до Харківського ліцею харчових технологій та торгівлі з віртуальною екскурсією по місту, яка проводиться у межах проекту «Патріот. Громадянин. Харків’янин” завітали співробітники інформаційно-бібліографічного відділу.
Студенти дізналися про історію харківських вулиць і провулків, скверів і майданів. Їм були продемонстровані слайди з архівними фото нашого міста, на яких юнаки з подивом та захопленням впізнавали (а частіше не впізнавали) знайомі з дитинства куточки рідного Харкова.


«З інтернетом на ти»

Як зацікавити підлітка читанням? Тільки за допомогою хорошої книги! Зробивши власний аналіз літератури для юнацтва співробітники інформаційно-бібліографічного відділу виділили найцікавіші книги.
На зустрічі з учнями школи № 138 вони запропонували зануритися в сніжну крижану казку, в якій добро і любов перемагають зло, отримати справжню насолоду від хвацько закручуваного сюжету, навчитися звертати увагу і радіти простим і приємним дрібницям життя. Так само зі школярами було проведено урок-практикум «З інтернетом на ти», де хлопців і дівчат познайомили з різноманіттям інтернет-ресурсів, електронною поштою і навчили різним методам пошуку інформації.


"Проза сучасної України"

Ті, в кого є бажання познайомитись із сучасною українською літературою, не завжди знають, із чого почати. Сучасне українське літературне поле достатньо широке. Серед письменників є "живі класики" і зовсім ще молоді талановиті творчі особистості.
"Проза сучасної України" - таку назву мав День інформації, який було проведено співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу з учнями восьмих класів загальноосвітньої школи № 74. Школярі з цікавістю слухали розповідь про сучасних українських літераторів, про цікаві факти з їх біографій. Були представлені книжки Сергія Жадана, Василя Шкляра, Ірен Роздобудько, Ліни Костенко, Андрія Куркова та багатьох інших. Також був проведений урок-консультація "Як правильно написати реферат". Хлопці та дівчата навіть занотовували деякі корисні поради, які можуть стати у нагоді в подальшому навчанні.

   1   2   3   

"Інформаційно-бібліографічна культура"


Оволодіти бібліотечно-бібліографічними знаннями та основами комп'ютерної грамотності, поглибити навики роботи з книгою, джерелами інформації допоможуть уроки бібліотечно-бібліографічної грамотності, що проходять в бібліотеці.

Ви можете стати учасником масових заходів:

- Днів інформації
- Днів бібліографії
- Днів періодики
- Бібліографічних ігор, турнірів, інформін, презентацій, оглядів.