ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ЮНАЦТВА
                                  

"Інформаційно-бібліографічна культура"

Англійська література із циклу "Зі сторінки на екран"

Англійська література - складова частина світової культури. Кращі традиції англійського мистецтва збагатили світову літературу; твори майстрів англійської художньої прози і поезії, перекладені на багато мов, завоювали визнання далеко за межами Англії. З появою кінематографа, багато творів англійської літератури екранізовані. Це як класичні, так і сучасні твори.
Саме екранізацією англійської літератури був продовжений цикл "Зі сторінки на екран". Редактор інформаційно-бібліографічного відділу Євгенія Непийвода розповіла учням школи №138 про історію і національні особливості літератури Англії. Також були представлені трейлери до найзнаменитіших творів, таких як: "Джен Эйр", "Портрет Доріана Грея", "Острів скарбів", "Пригодии Шерлока Холмса", "Володар перстнів", "Гаррі Поттер" та багато інших.


«Нетикет»

Існує думка, що Інтернет - це зона без цінностей, але не всі знають, що Інтернет-мережа "не є дикою". У результаті впливу людських цінностей на формування змісту її ресурсів і послуг, в чудовій Інтернет-країні сформувалися свої правила поведінки, певні традиції, своєрідна культура спілкування, яка має назву "нетикет". Саме цій темі була присвячена інформзустріч співробітників Інтернет-центру ХОБЮ з учнями 5-А та 5-Б класів, яка відбулася 17 жовтня у приміщенні ЗОШ №97.    Читати далі


"Мережевий етикет"

Етикет - це правила доброго тону в тій або іншій соціальній групі. На сьогодні в Інтернеті також сформувалися певні правила спілкування. Зрозуміло, що всі повинні їх дотримуватись. Мережевий етикет - це набір приписів про те, як себе вести в мережі. Про те, як поводити себе в віртуальному просторі, учням загальноосвітньої школи № 58 розповіли співробітники інформаційно-бібліографічного відділу. Учні усвідомили для себе, що треба бути ввічливим, грамотним, ненав’язливим, обережним, дотримуватись правил конфіденційності як своєї, так і інших людей. Також учні дізналися, що таке «кібербулінг».


"Підліткова література"

Підлітковий вік здебільшого виявляється складним періодом. Швидкі зміни, що відбуваються з тілом і душею, нові виклики, необхідність самовизначення, часто нерозуміння батьків. Книжка, що вчасно потрапить до рук, може дуже полегшити життя і дітям, і батькам. А хорошу підліткову прозу ще треба пошукати. Книжок багато, але як обрати?
Зорієнтуватися в потоці сучасної підліткової літератури, учням 6-х класів ЗОШ № 74 допомогла завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу, Шевченко Євгенія Анатоліївна. Вона познайомила підлітків з книгами, які нещодавно надійшли до бібліотеки і розповідають про життя та пригоди їхніх однолітків. Хлопці та дівчата з цікавістю слухали невеликий анонс кожної книги і після довго їх розглядали.

   1   2   3   

"Інформаційно-бібліографічна культура"


Оволодіти бібліотечно-бібліографічними знаннями та основами комп'ютерної грамотності, поглибити навики роботи з книгою, джерелами інформації допоможуть уроки бібліотечно-бібліографічної грамотності, що проходять в бібліотеці.

Ви можете стати учасником масових заходів:

- Днів інформації
- Днів бібліографії
- Днів періодики
- Бібліографічних ігор, турнірів, інформін, презентацій, оглядів.